До підвищення вартості енергоносіїв призвели не лише чиновники МВФ і США, а й бездіяльність влади, вважає Володимир Марченко, економіст компанії AFS. "Вони вже півроку затягують із наданням обіцяної фінансової допомоги та вимагають збалансованого бюджету", - каже експерт.
Він вважає, що виводити єдину ціну для всіх споживачів треба було після створення умов для економії газу.
"Влада за останні два роки єдине на що спромоглася, так це на налагодження видачі субсидій. Але цього мало. По-перше, треба було реформувати систему теплопостачання. Для цього необхідно було провести оцінку тепломереж у кожному обласному та районному центрі. Після цього вирішувати, які міста перевести на індивідуальне опалення, а які — на кооперативне. Зобов'язати всіх власників квартир поставити сучасні лічильники на тепло. По-друге, зробити утеплення будинків і заміну старих котлів на сучасні масовою. Це б не лише знизило енерговитрати, а й підняло б нашу економіку. Наші б підприємства робили б котли та теплоізоляційні матеріали", - говорить Володимир Марченко.
Читайте також 4 способи придумати надійний пін-код для картки
Фахівець прогнозує, що в бюджеті можуть виникнути проблеми із фінансуванням фонду субсидій.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Зараз на субсидії виділяють 43 мільярди гривень. А потрібно буде щонайменше на 15 мільярдів більше. При цьому збільшення доходів до бюджету не прогнозується. Думаю, частина людей цього року не зможе їх оформити або будуть проводити жорстке відсіювання тих, кому не дуже треба держдопомога", - пояснює фахівець
На встановленні єдиної ціни на газ наполягали з 2014 року спеціалісти місії МВФ. Таким чином, на їхню думку, можна буде позбутися великого відтоку коштів із державного бюджету України.
Нагадаємо, вчора уряд урівняв вартість газу для всіх категорій населення. З 1 травня однакову ціну платитимуть і власники газових котлів, і плит. 1 тис. кубометрів коштуватиме 6,88 тис. грн. Дотепер люди, що опалюють помешкання котлами, платили 3,6 тис. грн за 1 тис. кубів, а ті, які використовують паливо для приготування їжі й підігріву води, — 7,2 тис. грн.
Для теплокомуненерго також підняли ціну газу. Раніше вони платили 3 тисячі гривень, а зараз — 6,810 тисяч гривень. Це означає, що гаряча вода та опалення подорожчає щонайменше удвічі