Не так давно в Генеральній прокуратурі з'явилася людина, яка очолила внутрішню безпеку й почала очищати відомство від корупціонерів. Юрій Луценко вже давно анонсував цю посаду й зовсім недавно призначив на неї Петра Шкутяка, який відразу ж отримав прізвисько "Чистильник".
Луценко свій вибір пояснив тим, що Шкутяк брав участь у Майдані, потім пішов добровольцем до батальйону "Айдар", був важко поранений під Луганським аеропортом.
Читайте також: Українці готові вийти на Майдан через непосильні тарифи
Шкутяк очолив внутрішню безпеку й буде очищати прокуратуру від тих персон, чий спосіб життя та витрати не відповідають легальним доходам прокурорів.
"Якщо арифметика не зійдеться, вони будуть звільнені наказом генпрокурора за порушення кодексу етики прокурорів. Ця велика чистка буде відбуватися під керівництвом молодого чоловіка, що повернувся з фронту, який точно не візьме хабара. Упевнений, що саме ця людина повинна символізувати прихід нових порядків в Генпрокуратуру", - підкреслив Юрій Луценко.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Якщо Шкутяк, матиме повноваження звільняти прокурорів, майно яких не відповідає їх легальним доходам, то Генеральна інспекція матиме можливість і повноваження садити цих прокурорів.
18 липня, на сайті Генеральної прокуратури України з'являться перші декларації чесноти.
"До 23 липня такі декларації заповнять усі працівники прокуратури, а 25 липня їх буде оприлюднено на сайті Генпрокуратури та регіональних прокуратур. Керівник робочої групи зазначив, що це, перш за все, стосується керівників. Буде можливість побачити дві декларації - декларація чесноти і декларацію податкову, і якщо у когось будуть зауваження, можна буде відразу подати інформацію", - сказав Шкутяк.
В анкетах співробітникам прокуратури пропонується відповісти на питання про свої доходи, а також про те, чи були вони в минулому замішані в правопорушеннях.
"Неправдиво зазначена інформація в декларації доброчесності прокурорів буде підставою для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності або звільнення з посад або органів прокуратури в цілому. Така декларація була заповнена і Юрієм Луценком", - зазначила представниця генпрокурора Лариса Сарган.
Втім, особистість самого "Чистильника" викликає багато запитань.
Читайте також: Росіяни крадуть український газ на кримському шельфі
У декларації про доходи Шкутяка зазначено, що з доходів у нього за минулий рік тільки зарплата - трохи більше 42 тис. грн.
Олександр Кузьменко, колишній прокурор Приморської районної прокуратури Одеси, який, не пройшов другу хвилю люстрації заявив, що Петро Шкутяк перед початком роботи в Генпрокуратурі сплатив 13 млн. грн. сімейного боргу, і залишився винен ще 9 млн. організації "ОТП Факторинг Україна".
Дані про це є в реєстрі судових рішень. Сам Шкутяк таких відомостей не коментує.