Сьогодні вранці в Дарницькому районі столиці двоє невідомих в масках пограбували місцевого жителя біля під'їзду його власного будинку. Один із злочинців вистрілив в потерпілого, після чого грабіжники відібрали у нього сумку з 365 тисячами американських доларів і зникли в невідомому напрямку. І все б нічого, якби не той факт, що за останній рік подібні злочини стали відбуватися із завидною частотою - практично щомісяця.

Непримітні мільйонери

Наприклад, на початку літа троє чоловіків у масках і зі зброєю напали на чоловіка, викравши з його транспортного засобу велику суму грошей. Як повідомлялося, перед цим потерпілий здійснив серію валютних операцій у різних обмінних пунктах.

Читайте також: У столиці за вихідні зафіксували більше сотні пограбувань

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Кількома місяцями раніше двоє зловмисників (знову ж у масках) битками розбили вікна в припаркованому авто і вкрали з нього 260 тисяч гривень.

У кінці минулого року з іншого автомобіля вкрали 1,2 мільйона гривень. Ще за місяць пограбування сталося в Шевченківському районі столиці. Тоді у чоловіка, який за кілька хвилин до того здійснив обмін чималої суми готівки, про що він домовився через інтернет, цю саму готівку відібрали невідомі, які імовірно приїхали "на справу" на автомобілі Lexus.

Ще в одному пограбуванні, якому нещодавно виповнився рік, була викрадена сумка з двома мільйонами гривень.

Читайте також: 5 найбільш ідіотських пограбувань

Крім очевидного запитання: "Звідки у всіх цих людей взялося стільки грошей?", у редакції порталу "Знай.ua" виникло й інше не менш закономірне запитання: "Яким чином зловмисники знали, що їхні жертви будуть мати при собі такі значні суми?"

Жертву шукають завчасно

Із цим запитанням ми звернулися до нашого експерта екс-глави прес-служби МВС, полковника міліції у відставці Володимира Поліщука, який за час своєї роботи в органах бачив чимало подібних злочинів.

"Грабували і в 90-х, і в 2000-х. Найчастіше подібні злочини скоювалися "за наводкою". І, зазвичай, не останню роль у цьому відігравали співробітники банківських установ, які мали безпосередню інформацію про суми і людей, що їх отримували. Другий метод виявлення людини з "великою сумою при собі" - стеження за жертвою. Злочинці "супроводжували" потерпілих, стежили за ними до банків, а якщо жертва, зайшовши до відділення, виходила з нього, наприклад, з пакетом або важкою сумкою - здійснювали правопорушення. Найрідше злочинцям просто щастило напасти на людину, у якої за збігом обставин при собі була кругленька сума. Бували, до речі й імітації пограбувань. Коли людина втрачала позичені гроші або просто не хотіла віддавати свої борги, вона могла розіграти "пограбування", - розповідає Поліщук.

Працювати може банда грабіжників

Озброївшись версіями, ми звернулися за коментарем до Головного управління Нацполіціі міста Києва. Ми хотіли дізнатися, чи не замішані в цих злочинах співробітники фінустанов, які методи мають на озброєнні теперішні грабіжники і як не стати їх наступною жертвою.

У своєму коментарі начальник відділу комунікації Нацполіціі міста Києва Оксана Блищик запевнила нас, що доказів причетності банківських працівників до схем пограбувань поки немає, відповідно подібні версії не розглядаються. Хоча і зазначила деякий збіг у тому, що подібні злочини відбуваються неподалік від фінансових установ.

Більше того, за словами спікера київської поліції, у групі ризику наразі в основному перебувають ті громадяни, які користуються послугами неперевірених приватних осіб, що надають послуги обміну валют. У переважній більшості випадків жертвами пограбувань ставали люди, які домовлялися про обмін значних сум валюти через інтернет.

Крім того, Оксана Блищик зазначила, що у відомстві не виключають серійності характеру злочинів і розглядають можливість, що таким видом заробітку займається конкретна група осіб. Проте, щоб із повною впевненістю заявляти про це, потрібно спершу затримати підозрюваних, після чого розслідувати і довести їх причетність до кожного конкретного епізоду.

З приводу ж сьогоднішнього пограбування коментарів у Нацполіціі поки не дають.