Чи не щотижня наша доблесна національна поліція рапортує про затримання і екстрадиції чергового злодія в законі або кримінального авторитета. Що забули в Україні "хрещені батьки", спробував розібратися кореспондент порталу "Знай".

За словами професора кафедри кримінального процесу і криміналістики Академії адвокатури України Віктора Боярова, за давно сформованою традицією кримінальні сфери бізнесу були поділені між національними угрупованнями. Так, грузини в нашій країні займалися "барсеточнічеством" (тобто крадіжками особистих речей, грошей і документів з автомобілів), уродженці Азербайджану традиційно були замішані в трафіку наркотиків. Але зараз ситуація змінилася - в країні з'явився і обережний кримінальні ринки. В першу чергу, ринок вогнепальної зброї та боєприпасів, який виник завдяки АТО. Згадаймо, наприклад, що в дев'яностих роках головним постачальником зброї в Європу була охоплена війною Югославія. Тепер - Україна.

"Наша країна зараз знаходиться в періоді переділу кримінального світу. З новою владою прийшов і новий криміналітет, який безпосередньо пов'язаний з владою. Новий бізнес, нові сфери впливу також пояснюють перебування різномастих "авторитетів" на території України. А зараз в нашій країні з'явилися нові сфери бізнесу - торгівля зброєю і так далі. Зараз Україна стала, так би мовити, без господаря, тому що багато авторитети пішли в АТО і знайшли там своє місце, а кримінальний бізнес порожнечі не терпить ", - підсумував В. Бояров.

Крім того, експерт зазначив ту обставину, що на так званих "злодіїв в законі" почали чинити тиск у себе на батьківщині. Ось вони і ринули в Україну в надії на те, що завдяки реформі МВС, яка залишила за бортом багатьох професіоналів розшуку, "законники" зможуть відчути себе в нашій країні, як риба в воді. Та не так сталося як гадалося.

"[Міліцейські] орієнтування, які йдуть по лінії" злодіїв в законі ", зараз обробляються куди більш детально і ретельно. Боротьба з "законниками" зараз визначена, як одна з пріоритетних завдань для кримінальної розвідки та інших силових підрозділів. Як правило, знаходяться в Україні "злодії в законі" міжнаціонального походження, переважна більшість з них є вихідцями з Кавказу ", - розповів порталу" Знай "експерт ринку безпеки Сергій Шабовта.

Популярні новини зараз

Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа

ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію

Показати ще

Але це не єдина причина. Як зазначив В. Бояров, діяльність поліції зараз стала більш відкритою, тому про затримання регулярно повідомляється в пресі - Національна поліція України зараз потребує піарі, як ніколи. "Всіх затриманих неминуче екстрадують на батьківщину", - підкреслив експерт.

Читайте також: Борець зі "злодіями в законі" Геращенко не знає кримінального кодексу

Як повідомлялося, оперативники Національної поліції у взаємодії з прикордонниками затримали в понеділок, 18 липня, в Києві 32-річного громадянина РФ, який є "злодієм в законі" на прізвисько "Толик Ногинский". У відомстві також зазначили, що "Толик Ногинский" - це вже десятий з початку року "злодій в законі", якого затримали в Україні.