Чи не щотижня наша доблесна національна поліція рапортує про затримання і екстрадиції чергового злодія в законі або кримінального авторитета. Що забули в Україні "хрещені батьки", спробував розібратися кореспондент порталу "Знай".

За словами професора кафедри кримінального процесу і криміналістики Академії адвокатури України Віктора Боярова, за давно сформованою традицією кримінальні сфери бізнесу були поділені між національними угрупованнями. Так, грузини в нашій країні займалися "барсеточнічеством" (тобто крадіжками особистих речей, грошей і документів з автомобілів), уродженці Азербайджану традиційно були замішані в трафіку наркотиків. Але зараз ситуація змінилася - в країні з'явився і обережний кримінальні ринки. В першу чергу, ринок вогнепальної зброї та боєприпасів, який виник завдяки АТО. Згадаймо, наприклад, що в дев'яностих роках головним постачальником зброї в Європу була охоплена війною Югославія. Тепер - Україна.

"Наша країна зараз знаходиться в періоді переділу кримінального світу. З новою владою прийшов і новий криміналітет, який безпосередньо пов'язаний з владою. Новий бізнес, нові сфери впливу також пояснюють перебування різномастих "авторитетів" на території України. А зараз в нашій країні з'явилися нові сфери бізнесу - торгівля зброєю і так далі. Зараз Україна стала, так би мовити, без господаря, тому що багато авторитети пішли в АТО і знайшли там своє місце, а кримінальний бізнес порожнечі не терпить ", - підсумував В. Бояров.

Крім того, експерт зазначив ту обставину, що на так званих "злодіїв в законі" почали чинити тиск у себе на батьківщині. Ось вони і ринули в Україну в надії на те, що завдяки реформі МВС, яка залишила за бортом багатьох професіоналів розшуку, "законники" зможуть відчути себе в нашій країні, як риба в воді. Та не так сталося як гадалося.

"[Міліцейські] орієнтування, які йдуть по лінії" злодіїв в законі ", зараз обробляються куди більш детально і ретельно. Боротьба з "законниками" зараз визначена, як одна з пріоритетних завдань для кримінальної розвідки та інших силових підрозділів. Як правило, знаходяться в Україні "злодії в законі" міжнаціонального походження, переважна більшість з них є вихідцями з Кавказу ", - розповів порталу" Знай "експерт ринку безпеки Сергій Шабовта.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Але це не єдина причина. Як зазначив В. Бояров, діяльність поліції зараз стала більш відкритою, тому про затримання регулярно повідомляється в пресі - Національна поліція України зараз потребує піарі, як ніколи. "Всіх затриманих неминуче екстрадують на батьківщину", - підкреслив експерт.

Читайте також: Борець зі "злодіями в законі" Геращенко не знає кримінального кодексу

Як повідомлялося, оперативники Національної поліції у взаємодії з прикордонниками затримали в понеділок, 18 липня, в Києві 32-річного громадянина РФ, який є "злодієм в законі" на прізвисько "Толик Ногинский". У відомстві також зазначили, що "Толик Ногинский" - це вже десятий з початку року "злодій в законі", якого затримали в Україні.