Нафта Brent на світових ринках цього тижня подорожчала майже на $2, до $46,19. Експерти пояснюють подорожчання тим, що у США скоротилися запаси нафти. Це означає, що найближчим часом на світових ринках буде підвищений попит на сировину.
"Пік найнижчих цін на нафту проходить. Справа в тому, що 2014 року співпали інтереси Саудівської Аравії і США. Арабам було вигідно знижувати вартість сировини до мінімуму, щоб виштовхнути із ринку своїх конкурентів – Росію і Швецію. Справа в тому, що Саудівська Аравія матиме прибуток, якщо навіть продаватиме нафту по 10–15 доларів. У росіян лише собівартість видобутку 35–38 доларів за барель. Американці зацікавлені були зниженими цінами на нафту стимулювати свою економіку та послабити Росію", – розповів порталу "Знай.ua" Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру "Психея".
За його словами, росіяни, аби вартість сировини не опускалася, провокують конфлікти у різних країнах – Сирії, Туреччині, Україні.
"Чим більше конфліктів, тим дорожче коштує нафта. Бо зростає вартість її логістики, збільшуються ризики її замовлення. Найближчим часом ситуація із ціною на "чорне золото" може розвиватися двома шляхами. Якщо росіяни й надалі проявлятимуть агресію, нафта подорожчає до 60 доларів за барель, а потім до кінця року може обвалитися аж до 15 доларів. На цю ціну вплине перевиробництво нафти. Після подорожчання її менше купуватимуть, її не буде де тримати. Тому через суттєве перевищення пропозиції над попитом ціна обвалиться. Другий сценарій – може бути підняття цін до 50–55 доларів, а потім через деякий період пониження до 35 доларів. Таке можливе, якщо з ринку витіснять росіян", – говорить експерт.
Читайте також Влада розраховує на підтримку силовиків
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
На його думку, вартість пального в Україні зміниться, якщо ціна на нафту на світових ринках протримається близько двох тижнів.
"Тоді можна говорити про подорожчання. Звісно, воно буде як за першим сценарієм, так і за другим. Думаю, буде на рівні 4–6 гривень. Однак потім подешевшає на 7–8 гривень", – прогнозує він.
Нагадаємо, рік тому нафту продавали за $38 за барель. Це була найнижча ціна протягом останніх 10 років.