За останні півроку кількість елітних квартир на ринку стала більшою на 40%, помітили спеціалісти із нерухомості консалтингової компанії "СВ-девелопмент". Головною причиною масового продажу є встановлення податку на них і посилений контроль податківців за сплатою різного роду зборів.

"Навіть для заможних людей стало дорого утримувати таке житло. Якщо квартира має площу більше 300 квадратів, то її власник повинен заплатити в рік 25 тисяч гривень. Це податок на розкіш. Плюс стандартний податок, що йде в місцеві бюджети, - 3% із мінімальної зарплати за кожен квадратний метр. Це ще 12,6 тисяч гривень. Місяць опалення такого житла взимку становить ще стільки ж, бо подорожчав газ. Більшість подібних помешкань мають індивідуальне газове опалення", - говорить порталу "Знай" Сергій Костецький, аналітик консалтингової компанії "СВ-девелопмент".

Найбільше елітних квартир в Києві та Одесі. Серед інших міст багато дорогого помешкання в Дніпропетровську і Львові. Найдорожчі квартири в Україні коштують $10-14 млн. Якщо в Одесі такі неподалік моря, то в Києві — в Урядовому містечку на вул. Грушевського. Зазвичай таке житло має понад 8 кімнат і площу близько 500 квадратів.

"В оздобленні таких помешкань використовують іноземні будівельні матеріали, ліпнину, мармур. Зазвичай житло обладнане системою "Розумний дім". Вона регулює освітлення, музику й температуру за вподобаннями власника. Цікаво, що інтелектуальні системи часто встановлюють і в під'їзди. Там вони визначають, хто зайшов, керують автоматикою на поверхах", - пояснює Сергій Костецький.

Читайте також НБУ не дає долару подешевшати

Популярні новини зараз

2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Показати ще

За його спостереженнями, в першу чергу, на вартість елітної квартири впливає місце розташування, сусіди й рівень будівельного комплексу, де знаходиться квартира. Ремонт майже ніяк не відбивається на ціні.

За останні 3-4 роки квартири вищого класу подешевшали на 30%. Власники готові скинути під час торгівлі 7-10% від вартості, аби швидше продати житло.

"Зараз такі квартири називають вічними. Їх дуже складно збути. Деякі люди придбали їх, сподіваючись у майбутньому вигідно продати. Однак з 2009 року вартість елітного житла тільки падає. Знаю одну квартиру, яку продавали 2011 року за 1 мільйон доларів. Зараз — за 200 тисяч", - каже спеціаліст.

На зниження цін вплинула й зміна пріоритетів серед заможних людей. Їм більше нецікаві величезні квартири із гарними краєвидами.

"Велику кількість такого житла купували різного роду чиновники. Зараз за ними активно стежать журналісти й активісти. Всі дані про власників житла у відкритому доступі. Їм легше за ці гроші звести будинок десь на околиці, ніж купувати дворівневу квартиру, про яку всі знатимуть. Єдине, хто може придбати таке житло зараз, то це бізнесмени. Але потенційних покупців серед них не так і багато", - говорить аналітик.

Нагадаємо, найдорожчу квартиру Києва продають вже 7 років. Вона знаходиться на вул. Грушевського, 9. Коштує $14,7 млн. Має площу 560 квадратів, вікна виходять на Дніпро. За перегляд такого жила власники беруть $100, щоб відсіювати людей із несерйозними намірами щодо купівлі.