Крупний і середній бізнес за останні півроку перейшов із безготівкових розрахунків на готівкові, помітили в Українському аналітичному центрі.

"Вже доходить до того, що вагони товарів купують за паперові гроші. Це означає повернення нашої економіки й життєвих реалій на 20 років назад, у 1990-ті. Бо якщо за крупні угоди розраховуються мішками грошей, то треба охорона, чорні касири та ще безліч людей", - говорить порталу "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

За його словами, така ситуація викликана неефективною політикою Нацбанку та ненадійною вітчизняною банківською системою. Вона може призвести до збільшення кримінальних розбірок, збільшенню рівня бандитизму.

"Людство прийшло до банківської системи аби уникнути всіх цих негативних явищ. Повернувшись знову до готівки, ми повертаємося до грабежів і збільшення тіньового бізнесу", - пояснює спеціаліст.

Читайте також Пальне знову подорожчає

Популярні новини зараз

З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Показати ще

Із січня до середини травня Нацбанк визнав неплатоспроможними вісім фінустанов. Бізнесмени втратили чимало коштів у них. Адже середній і великий бізнес короткостроково розміщав там понад 200 тис. грн. Це означає, що ці суми не підпадають під відшкодування Фондом гарантування вкладів.

"Знаю одного бізнесмена, який займається продажем продуктів. На рахунках його банків-агентах підвисло 120 мільйонів гривень. А все через те, що їх визнали неплатоспроможними. Звісно, після таких колосальних втрат цей бізнесмен більше не користуватиметься банківськими послугами", - каже Олександр Охріменко.

Нагадаємо, за останньою статистикою НБУ, на одного українця припадає 64 купюри. Це у 6 разів більше, ніж на француза чи німця.