Відтепер офіційно купувати багатотарифний лічильник можна не через обленерго, а в приватних фірм. Це передбачають поправки Кабміну закону про "Правила користування електроенергією для населення" від 23 серпня цього року.
"Це позитивна зміна, але вона по суті нічого не міняє. Вартість таких лічильників, як зараз є 2700 гривень, так буде й далі такою. Вона не впаде. Єдине, швидше можна буде придбати цей прилад", - каже Віктор Самохін, спеціаліст із енергетики.
За його словами, купівля такого лічильна буде такою самою, як і придбання лічильника для води чи однотарифного лічильника на електроенергію.
"Перевагою багатотарифного приладу є те, що на ньому можна заощадити близько 20 відсотків коштів на електроенергії, якщо вмикати багато пристроїв вночі. У темний час доби вона дешевша, вдень — дорожча. Але не думаю, що їх масово встановлюватимуть. Хіба що в приватних будинках. Там є потреба обігрівати вночі площу будинків чи вмикати бойлер. У квартирах єдине, що може працювати вночі, — це пральна машина і мультиварка. Іншими потужними споживачами електрики не користуються. Ніхто не варить на електроплиті, не вмикає мікрохвильову піч, електричну духовку чи пилосос," - пояснює він.
На думку фахівця, уряду б варто було активніше спрощувати процедуру продажу електроенергії державі. Вона сприятиме появі сонячних батарей, новітніх дахів і вітрогенераторів у приватних будинках.
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
"Люди не шкодуватимуть грошей на таку технуку, бо розумітимуть, що вона скоро окупиться. За 5-7 років у нас може суттєво вирости виробництво зеленої енергетики. Однак влада не робить подальших кроків у цьому напрямі. Боїться, що олігархи, власники теплових електростанції через років 10-20 матимуть збитки", - каже експерт.
Нагадаємо, з першого вересня електроенергія подорожчає на 14-30 копійок, залежно від тарифу за кіловат/годину. Ті, хто споживають понад 100 кіловат/годин у місяць, платитимуть 57 копійок за один кіловат, користувачі, що тратять понад 100 кіловат/годин, будуть платити 129 копійок. Люди, що використовують більше 600 кіловат/годин, - 163 копійки.