Вдруге після 2007 року кількість арктичного морського льоду досягла критичної позначки.

Таку інформацію оприлюднив Національний центр даних снігу і льоду в Колорадо (NSIDC).

Вчені почали стежити за таненням арктичного льоду з супутників ще у 1979 році. Те, що уже вдруге зафіксований рекордний мінімум площі крижаного покриву Арктики, якнайкраще показує руйнівну дію глобального потепління.

За даними NSIDC, площа льоду в 2016 році склала 4,14 млн кв. км. Дев'ять років тому ця цифра дорівнювала 4,15 млн кв. км.

Читайте також: Глобальне потепління обвалить світову економіку

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Вчені також зазначили, що площа льоду в цьому році в середньому на 2,56 млн кв. км менше, ніж за період з 1979 по 2000 рік. За словами директора NSIDC Марка Серреза, ці показники викликають жах.

Вчені впевнені, що наслідки такого процесу виходять за межі Арктики. Різке зниження арктичного морського льоду впливає на погоду в середніх широтах. Саме цим, на думку фахівців, можна пояснити руйнівні погодні аномалії, що відбуваються в останні роки.

Як писав "Знай.ua", льодовик Ларсена, що є третім за розмірами з усіх шельфових льодовиків Антарктиди, може незабаром зникнути через гігантську тріщину.