Біля берегів Мальорки мисливці за скарбами виявили останки затонулого корабля віком приблизно 1800 років.
Як повідомляє портал "gogetnews", римське судно лежить на глибині 70 м, недалеко від острова Кабрера, майже в 14 км на південь від Мальорки.
Читайте також: Археологи вийшли на слід "Бурштинової кімнати"
Два професійних водолази з Балеарского інституту морської археології виявили і сфотографували корабель ще в жовтні минулого року. Припущення про те, що тут може знаходиться археологічний об'єкт висловили рибалки, що знайшли в своїх сітках горщики з глини.
Дослідники спочатку обстежили дно за допомогою підводного робота, який зробив знімки гори з амфор, висота більшості з них досягала метра. За словами фахівців, такі сосуди виготовляли в Північній Африці. Решта були набагато меншими в розмірі. Їх зробили в південній частині Португалії. Всього на борту корабля знайшли близько 1-2 тисяч глиняних амфор.
Нові критерії мобілізації: ТЦК оновлює списки призовників - під загрозою три категорії
Частина пенсіонерів отримає доплати за два місяці: хто в списку
Гороскоп на літо-2025 для всіх знаків Зодіаку: Рибам не реагувати на колишніх, а Водоліям можна втекти
За поповнення власної картки заплатите "зверху": на кого накине око податкова
20-метрове судно швидше за все перевозило знаменитий пряний соус гарум. У Стародавньому Римі його готували з нутрощів і крові риби. Він був дуже популярним делікатесом у римському суспільстві.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", мисливці за скарбами знайшли дві стародавні піраміди в льодах Аляски.