Група американських археологів після серії досліджень переконалася, що в стародавні часи цивілізації трималися на тендітних жіночих плечах.

Після того, як дослідники вивчили поховання мешканців з племен Пуебло, то прийшли до висновку, що протягом багатьох століть після розпаду первісного устрою в стародавньому світі панував матріархат. Це пояснюється способом життя жінок: вони рідко покидали свої оселі, відповідали за сімейне вогнище, дивилися за дітьми, тому не так піддавали життя небезпеці, як це робили чоловіки-мисливці. До того ж, жінки за своєю природою більш терплячі і далекоглядні, чим і користувалося суспільство тисячоліття тому. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.

Вчені вважають, що матріархат був дуже поширеним в деяких країнах Азії і регіонах Америки, після чого переріс в монархізм і надовго оселився в могутніх імперіях. У наш час кілька племен Амазонії і Африки, до яких цивілізація так і не дісталася, досі правлять представниць прекрасної статі.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як вчені розкрили таємницю давньої Індської цивілізації.