Країни, що беруть участь у саміті Ліги арабських держав, оголосили про створення об'єднаних збройних сил швидкого реагування, щоб протидіяти загрозам безпеки.

"Арабські лідери вирішили погодитися з принципами створення спільних арабських військових сил", - цитує Корреспондент президента Єгипту Абделя Фаттаха ас-Сісі.

Лідери країн під час саміту закликали повстанців-хуситів негайно піти з єменської столиці та здати зброю.

Читайте також: Єменський президент з'явився у Саудівській Аравії

ЗМІ повідомляють, що контингент спільних сил швидкого реагування складе 40 тисяч. Однак, не всі країни Ліги арабських держав нададуть свої підрозділи для формування спільної армії.

Популярні новини зараз

Дістануть кожного ухилянта: хто отримає повістки у 2026 році

Пенсії зростуть на 800-1500 грн: якій категорії пенсіонерів пощастить найбільше

Виплатять по 5000 грн на комуналку: хто та як може отримати

Перерахунок пенсії: на скільки зростуть виплати після індексації та інфляції

Показати ще

Учасники саміту також виступили за продовження військової операції в Ємені.

"Військова операція в Ємені триватиме до відступу хуситів із усіх зайнятих ними міст і здачі зброї", - йдеться у тексті підсумкової заяви саміту.

Нагадаємо, коаліція із Саудівської Аравії та інших країн Перської затоки на прохання президента Абд Раббо Мансура Хаді почала військову операцію "Буря рішучості" в Ємені в ніч на четвер . Вона спрямована проти повстанців-хуситів, які контролюють велику частину території країни.

Коаліція завдала авіаударів Ємену. До військової операції також приєдналися Єгипет, Йорданія і Судан.