Американські законотворці стурбовані тим, що адміністрація Барака Обами не досить залучена в процес протистояння України і Росії.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Йдеться як про питання російської анексії Криму, так і про факти підтримки сепаратистів на сході України.

Як відзначає аналітик центру з вивчення міжнародних відносин Адам Ерелі, існує думка, що Росія платить занадто "малу ціну" за свою участь в ескалації конфліктів в інших країнах.

Крім того, деяке здивування викликає факт одночасного співробітництва та натягнутості у відносинах між Росією і США.

Популярні новини зараз

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

"Ми повинні використовувати більш агресивні дипломатичні стратегії, які могли б вплинути і дати Росії зрозуміти, що у її дій неодмінно будуть наслідки", - зазначив сенатор від демократів Роберт Менендез, в ході слухань комітету закордонних справ.

Крім того, сенатор від республіканців Джон Баррассо пропонує "покарати" Росію за порушення Договору про ліквідацію ядерних ракет середньої і малої дальності, підписаного між СРСР і США в 1987 році. Вашингтон звинувачує Москву в проведенні навчальних випробувань зброї, забороненої в цьому договорі.

Зі свого боку, помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд запевнила, що США в достатній мірі залучені в процес і всіляко примушуватимуть Росію до дотримання існуючих домовленостей у сфері безпеки і, за необхідності, готові, за підтримки своїх партнерів, до можливості подальшого збільшення тиску на країну-агресора.

За словами Нуланд, США залишаються "обережно оптимістичними" в питанні продовження європейських санкцій проти агресора.

Нагадаємо, що в цьому місяці Євросоюз розгляне питання нових точкових санкцій проти Москви.

На додаток до санкцій, Сполучені Штати планують надати підтримку Україні і у військовій сфері. Заступник помічника міністра оборони Майкл Карпентер заявив, що в цьому році Америка має намір витратити близько 335 мільйонів доларів на підготовку і оснащення українських збройних сил.