Як відомо, вакцини для дітей бувають живими та інактивованими: у першому випадку до складу препарату входять живі, однак ослаблені особливим способом віруси, а в другому - тільки убиті. Людська імунна система реагує як на ті, так і інші, так як введені штами є чужорідним антигеном – речовиною, яка є потенційно небезпечною.
Також вірус висівають на живильному середовищі. Зокрема, ключові інгредієнти для вакцини від грипу "зріють" у курячих або перепелиних яйцях, а штами кору вирощують на сироватці з телячої крові. Однак у вакцинах є й додаткові компоненти.
Слід зазначити, що в сучасних вакцинах не більше 150 домішок. Ці добавки призначені для ослаблення вірусів (формальдегід), посилення імунної відповіді (гідроксид алюмінію) і терміну придатності самої вакцини (фенол). Хімічні речовини представлені мінімальними дозами, та все ж вони найчастіше провокують ускладнення після ін'єкції.
Навесні пенсії українців перерахують: на скільки можуть збільшитись виплати
Технічний збій чи привід для хвилювання: чому "Резерв+" перетворює українців на порушників
З’явилися нові подробиці здачі Криму під ЧФ росії: Порошенко особисто лобіював (відео)
ПриватБанк виплатить клієнтам по 2500 грн: хто може отримати
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні все активніше розгуляється грип.
Також "Знай.ua" писав, що у період жовтня 2019 року по 12 січня 2020 року від ускладнень грипу померло 5 дорослих: дві жінки і троє чоловіків.