Хімікати, які містяться в господарських товарах, шкодять здоров'ю сперми у чоловіків.
До такого висновку прийшли дослідники з Ноттінгемського університету після того, як вивчили вплив двох хімічних речовин на кількість і якість сперматозоїдів у собак і чоловіків, пише Daily Mail.
За їх даними, ці показники помітно впали за останні 80 років майже вдвічі. Вчені припустили, що всьому виною предмети домашнього вжитку або з'єднання в їх складі.


Зокрема, дослідники виявили діоктилфталат і ПХД 153 у схожих кількостях і у тварин, і у людей, незважаючи на різні раціони харчування.
Кодони не 1991-й, а 2022: мольфар розповів про те, які українські землі залишаться в окупації ще роками
Гороскоп на тиждень 14-20 липня для всіх знаків Зодіаку: потужний план Риб, тривога Раків та війна Скорпіонів
Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано
Діоктилфталат міститься у багатьох предметах: килими, покриття для підлоги, меблі, одяг та іграшки.
Вчені перевірили їх вплив на сперму в лабораторії, використовуючи концентрації хімічних речовин, виявлених у людини і собак. З'ясувалося, що речовини призводять до зниження якості сперми: у "пуголовків" спостерігалася малорухливість, а також ознаки пошкодження ДНК.
Як пояснили дослідники, хімікати діють аналогічно естрогену, що означає, що вони викликають проблеми при виробництві сперми.
Отримані висновки стали першим дослідженням, присвяченим впливу двох відомих забруднювачів навколишнього середовища, диоктилфталату і ПХД 153, як на сперму собак, так і на людську сперму.
Коли у чоловіків виникає низька рухливість сперми, фрагментація ДНК збільшується, а слід зазначити, що чоловіче безпліддя пов'язане з підвищеним рівнем пошкодження ДНК сперматозоїдів.
Проведені дослідження також доводять, що собаки можуть бути ефективної моделлю для майбутніх досліджень впливу забруднювачів на зниження фертильності.
Нагадаємо, вчені розробили пристрій і додаток, що за допомогою камери телефону, оцінюють якість сперматозоїдів у чоловіків.
Як повідомляв портал "Знай.uа" високі дози віагри можуть призвести до порушення колірного зору.
Також "Знай.uа" писав, еректильна дисфункція може бути пов'язана з неправильною роботою конкретної ділянки ДНК.