Літлхелс який раніше працював з футбольною командою "Манчестер Юнайтед" в 1992, а так само зі збірною Велекобритании дав 8 порад з приводу в якій позі, на якому ліжку і скільки раз в добу краще всього спати.
- Думайте про цикли сну, а не про годинник
Тренер сну розвінчав фразу про те, що " спати потрібно вісім годин". Він назвав це чистої води міфом. Як стверджує Літлхелс сон відбувається через природні 90-хвилинні цикли, які складаються з двох фаз повільного і швидкого сну. Потрібно ретельно стежити за проміжками вашого сну, так як не можна переривати одну з цих фаз. Правельніше за все буде вібір структурувати ваш сон по 90 хвилин, тобто щоб пасивна частина вашого життя в добі тривала сім з половиною, шість або чотири з половиною години.Тренер просить звернути увагу на час вашого підйому щоб правильно вирахувати час сну. Наприклад, якщо вам треба буде прокинутися о 6:30, заснути треба в 5:00, 3:30, 2:00, 00:30 або 23:00.
2. Плануйте сон не на одну ніч, а на весь тиждень
"Нам треба 35 циклів сну протягом семи днів. Тобто, п'ять в день", - розповів Літлхелс.
У разі якщо ви будете лягати сьогодні спати пізно, то краще поспіть на один цикл довше в цю ніч. Або ж вдайтеся до крайніх заходів і лягти в наступний вечір.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
3. Спіть менше, але частіше
Це як правила з їжею: їсти менше, але частіше. Протягом дня є природні годинники в які найкраще відпочити. Опівдні - це "другий природний період для сну", а наступний настає між 17.00 та 19.00. Цілком можливий варіант, якщо ви будете спати два рази на день,а вночі на порядок менше. Або навіть спати три рази на добу - вночі, вдень і рано ввечері.
4. Думайте про "контрольовані періоди відновлення"
Треба чітко розуміти, що відпочинок-це не сон.
"Контрольовані періоди відновлення не пов'язані з спробою заснути", - розповів тренер.
Це всього навсього 30 хвилин від 90. Для такого роду відпочинку ви можете послухати музику, помедитувати або ж просто залишитися в повній тиші.
5. Головне - що ви робите відразу після підйому
Ключове час під час сну йде не до нього. а після, а саме 90 хвилин після пробудження. Всі дії з моменту вашого пробудження визначають якість вашого відновлення сил після важкого дня. Потрібно обов'язково скласти план дій після сну, наприклад : пізніше використання технічних пристроїв, перекус і прийом води, легкі фізичні вправи, а також похід в туалет.
6. Використовуйте " симулятори світанку "
Якщо пробудження становить для вас проблему ви можете використовувати спеціальний пристрій для "сов" - симулятор світанку. Такий прилад допоможе запустить заміщення мелатоніну, гормону розслаблення сератоніном - гормоном активності і пробудження.
7. Купіть велике ліжко
"Королівські ліжка насправді просто розраховані на двох дорослих людей. Тому такими і повинні бути стандартні ліжка", - вважає Литлхелс.
У цьому випадку розмір, реально, має значення. Потрібно купувати настільки велике ліжко, наскільки дозволяє ваша спальна кімната.
8. Поза ембріона і дихання носом
"Швидше за все ви чули про те, що ідеальна поза для сну - ембріон і на стороні, протилежній до вашої домінантної", - заявив Литлхелс.
Лівшам краще всього спати на правому боці, а правшам навпаки - на лівому. Так само не щабывайте дихати носом, так як дихання ротом - запорука поганого сну.
Нагадаємо, раніше "Знай.ua" писав про народні рецепти які по справжньому лікують.
Також "Знай.ua" повідомляв про те як назавжди забути про болі в колінах.
Раніше "Знай.ua" інформував про хвороби від яких варто убезпечити себе і дитину. Лікарі попереджають про обов'язкову вакцинацію.