Люди, які курять більше пачки сигарет на день, ризикують назавжди зіпсувати собі колірний зір.
До такого висновку прийшли дослідники з Ратгерського університету після обстеження 134 добровольців, пише Science Daily.
У рамках дослідження вчені вивчили показники здоров'я 71 здорової людини, які курили менше 15 сигарет щодня і 63 людини, які курили більше 20 сигарет в день.
Вік учасників коливався від 25 до 45 років. У всіх добровольців було абсолютно здоровий зір.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Дослідники вивчили, як учасники розрізняли рівні контрастності (тонкі відмінності у відтінках) і кольору, сидячи на відстані 1,5 метрів від 19-дюймового монітора, який відображав різні стимули.
Отримані дані свідчать про значні зміни в червоно-зелений і синьо-жовтому сприйнятті кольору у курців. Це говорить про те, що вживання речовин з нейротоксичними хімікатами може призвести до загальної втрати кольору зору.
Медики також виявили, що у завзятих курців знижена здатність розрізняти контрасти і кольор шкіри.
"Також сигаретний дим складається з численних сполук, шкідливих для здоров'я, які пов'язані із зменшенням товщини шарів мозку і вражаючих лобову частку мозку, яка відіграє роль у русі і контролі мислення", — пояснив співавтор дослідження Стівен Сильверштейн.
Попередні дослідження вже показали, що у запеклих курців збільшується ймовірність вікової макулярної дегенерації, виникає пожовтіння і запалення кришталика майже в два рази.
Хоча результати дослідження не дали фізіологічного пояснення, Сильверштейн сказав, що оскільки нікотин і куріння шкодять судинній системі, дослідження показує, що вони також пошкоджують кровоносні судини і нейрони в сітківці.
Нагадаємо, куріння кальяну підвищує ризик виникнення діабету і ожиріння в кілька разів більше сигарет.
Як повідомляв портал "Знай.uа", наскільки шкідливо куріння кальяну.
Також "Знай.uа" писав, що доведено відсутність прямого взаємозв'язку між курінням і відсутністю зайвої ваги.