Американські вчені виявили зачіски, які призводять до втрати волосся.

Дослідники з університету Джона Хопкінса проаналізували 19 досліджень і виявили, що деякі маніпуляції над волоссям можуть призвести до алопеції — часткового або повного облисіння, пише Medical Xpress.

Захворювання виникає в результаті пошкодження фолікулів з-за тривалої або повторюваної напруги на корені волосся.

Стадії випадіння волосся у чоловіків

Дослідники класифікували поширені зачіски та методи укладання як малонебезпечні, середньо - і високонебезпечні, в залежності від ступеня впливу на фолікули таких факторів, як напруга, вага, температура, хімічні речовини.

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Показати ще

Найбільшу небезпеку представляють зачіски з великим натягом або витягуванням в одному напрямку: тугі хвости, коси, завивка, а також дреди.

Випрямлення може також призвести до ламкості волосся. Процедура подовження пошкоджує волосся при наклеюванні безпосередньо на шкіру голови і наступному видаленні. Жорстке укладання і збільшення ваги волосся може також призводить до ламкості і втрати.

Помірний ризик спостерігається при постійному випрямленні волосся праскою або феном, які послаблюють фолікули і підвищують ймовірність випадіння волосся при укладанні додаткової. Також викликають занепокоєння хімікати для завивки і перуки, які кріпляться за допомогою затисків і клеїв.

Стадії випадіння волосся у жінок

Однією з найбезпечніших зачісок вчені назвали вільний пучок, який не викликає значного напруження в фолікулах.

Щоб звести до мінімуму пошкодження, не носіть коси довше двох-трьох місяців, знімайте подовжувачі волосся через шість-вісім тижнів, щоб фолікули могли відновитися. Регулярно міняйте зачіски.

Нагадаємо, генетики запропонували новий метод лікування випадіння волосся.

Як повідомляв портал "Знай.uа", несподівану властивість нашого волосся виявила група американських дерматологів під час пошуку засобу від облисіння.

Також "Знай.uа" писав, що дослідники виявили зв'язок між недостатньою кількістю нічного сну і високим ризиком хвороби Альцгеймера.