Дослідники Медичного факультету розробили високочутливий аналіз сечі для діагностики і моніторингу раку сечового міхура.
Новий тест включає в себе пошук фрагментів ДНК раку у зразках сечі, повідомляє Cancer Discovery.
"Наше дослідження пропонує новий діагностичний підхід до раку сечового міхура, спрямований на аналіз зразків сечі", — пояснив один і творців і доктор медичних наук Максиміліан Дін (Maximilian Diehn).
В даний час найбільш точним методом діагностики раку сечового міхура вважається цистоскопія — інвазивний метод візуалізації сечового міхура і відбору зразків тканин.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Інший метод полягає в пошуку ракових клітин у сечі за допомогою цитологічного тесту. Хоча цей підхід і неінвазивний, але його точність залишає бажати кращого, як вважають дослідники.
В рамках створення нового тесту вчені модифікували молекулярні та біоінформаційні аспекти методу CAPP-Seq. Онкологи проаналізували в загальній складності 67 здорових дорослих і 118 пацієнтів з раком сечового міхура на ранній стадії. Аналізи були зібрані до початку лікування або під час спостереження.
Їх підхід правильно визначив наявність раку сечового міхура у 83 % пацієнтів з раком сечового міхура на ранній стадії, в порівнянні з 14 % і для клінічно доступних цитологічних аналізів сечі.
За словами розробників, одне з найбільших переваг нового підходу — здатність виявляти рецидиви раку сечового міхура.
"В наших тестових зразках ми змогли виявити рецидив раку сечового міхура в середньому на 2,7 місяці раніше, ніж це можна було зробити за допомогою цистоскопії", — розповів другий автор дослідження Еш Алізаде (Ash Alizadeh).
Завдяки новому підходу медики виявили практично всі випадки рецидивуючого раку сечового міхура, що майже в два рази перевищує чутливість цистоскопії та цитології.
"В кінцевому рахунку, наш тест може знадобитися для аналізу слини на рак порожнини рота, спинномозкової рідини на неврологічний рак або мокротиння на рак легенів", — резюмує доктор Дін.
Як повідомляв портал "Знай.uа", наночастинки з золота виявилися ефективними в якості засобу лікування онкології передміхурової залози.
Також "Знай.uа" писав, що чоловіки, які страждають від запалення кишечника, в п'ять разів частіше хворіють на рак простати.