Ківі – це плід деревоподібної ліани Актинідії, чиєю історичною батьківщиною є Китай. З цієї причини його часом називають китайським агрусом. Ківі – це не тільки смачний, але і неймовірно потрібний для нашого здоров'я фрукт.
Вчені переконалися в тому, що плоди ківі містять в собі більше речовин-антиоксидантів, ніж багато інших фруктів.
Згідно з результатами дослідження японських фахівців Університету Тейкіе, ківі можна сміливо називати найкориснішим фруктом, передає Хвиля.
"У ківі міститься набагато більше поліфенолів, ніж у грейпфрутах, апельсинах, мандаринах і яблуках", - заявили японські фахівці.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Зазначимо, поліфеноли — це органічні рослинні хімікати, які необхідні рослинам для захисту від комах, грибків і вірусів.
Вони захищають клітини організму від руйнівної для них впливу вільних радикалів, які можуть пошкодити клітинні мембрани, генетичний матеріал, ліпіди і білкові структури.
Поліфеноли запобігають розвиток виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, спричинених стресом і вживанням алкоголю. Ці речовини мають протизапальну, антибактеріальну та противірусну дію, запобігають тромбоз і атеросклероз, освіта гістаміну і виникнення алергії, накопичення холестерину в судинах.
Досвідченим шляхом японські вчені встановили, що вживання 3 плодів ківі в день підвищує рівень антиоксидантів в крові до рівня, практично повністю нейтралізувати шкідливий вплив вільних радикалів.
"Це означає, що при вживанні ківі значно зменшується ризик інфаркту, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, раку та інших небезпечних захворювань, пов'язаних з порушенням цілісності клітинної структури", — зазначили автори роботи перевагу ківі перед багатьма фруктами.
Також у ківі міститься унікальна знежирена форма вітаміну Е, потенційного антиоксиданту, який знижує рівень холестерину і зміцнює імунітет людини.
Як повідомляв портал "Знай.uа", уролитін А, що міститься в гранаті, зменшує запальні процеси кишечнику. Дослідники з Університету Луїсвілля в Кентуккі визначили природне з'єднання, яке надає протизапальний ефект.