Нову надію подарували безплідним чоловікам вчені з Ньюкаслського університету.
Вперше експерти визначили роль гена RBMXL2, який дуже схожий на можливий ген безпліддя і зустрічається в Y-хромосомі тільки у чоловіків, повідомляє журнал eLife.
Зокрема, вчені виявили, що видалення гена RBMXL2 з одинадцятої хромосоми блокує вироблення сперми.
Професор Девід Елліотт (David Elliott) і його команда провели десятирічне міжнародне дослідження, в якому взяли участь експерти з Америки, Единбургу і континентальної Європи.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
У рамках експерименту генетики вивчали мишей, оскільки ці ссавці, як і люди, мають геном RBMXL2. Витяг цього гена з мишей запобігло утворенню сперми.
Дослідження показали, що порушення виникало у той час як клітини ділилися в тестикулах для формування сперми. При ньому, ні одна з клітин не розвивалася в сперматозоїди, які були б здатні рухатися і запліднювати яйця.
Метод під назвою секвенування РНК задіяли для моніторингу експресії мільйонів РНК у мишей-підлітків.
Слід зазначити, що ген RBMXL2 вперше виявили майже 20 років тому, але досі ніхто не знав, що він робить і яку важливу роль відіграє в організмі.
"Ген зустрічається у всіх ссавців без винятку, і ми передбачаємо, що аналогічні проблеми можуть виникати у неплідних чоловіків, але ми повинні перевірити це в майбутніх дослідженнях", — пояснює автор дослідження.
До речі, вчені розробили пристрій і додаток, що за допомогою камери телефону оцінюють якість сперматозоїдів у чоловіків.
За словами розробників програми YO з компанії Medical Electronic Systems, інноваційний метод позбавить чоловіків від незручностей, пов'язаних із зверненням до лікаря. Творці YO стверджує, що точність їх тестів становить 97 %.
Як повідомляв портал "Знай.uа" високі дози віагри можуть призвести до порушення колірного зору.
Також "Знай.uа" писав, еректильна дисфункція може бути пов'язана з неправильною роботою конкретної ділянки ДНК.