Вчені Північно-Західного університету розробили смарт-пластир, який вимірює показники здоров'я через піт.
Пристрій представляє із себе міні-лабораторію, яка перевіряє рівень pH поту, лактату і цукру в крові та відправляє результати на смартфон по бездротовому зв'язку, повідомляє Daily Mail.
Новий датчик розміром з монету кріпиться до шкіри і може проводити діагностику за лічені хвилини.
Слід зазначити, що сам піт не демонструє показники здоров'я, але його регулярно використовуть в тестах на кістозний фіброз, спадкове захворювання легенів, яке може становити загрозу для життя, якщо не проводити ретельне лікування.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Фіброз кісти викликається генетичними мутаціями, які, в свою чергу, викликають порушення в роботі клітин, що виробляють рідини організму, включаючи як слиз, так і піт.
При правильному функціонуванні вони здатні відсівати певну кількість хлориду з рідин. Якщо в слизу залишиться занадто багато хлору, то вона може засмітитися і засмітити легені.
Оскільки піт утворюється тими ж клітинами, це дозволяє легко зрозуміти, як добре або погано себе почуває людина з муковісцидозом, а також ті, хто страждає іншими захворюваннями, і навіть як добре працює тіло спортсмена.
Супертонкі шари пластиру містять еквівалент пробірок, які прослизає піт. Кожен з них має у своєму складі різні агенти, які реагують з рівнями хлоридів, лактатов, глюкози або pH.
Подальші зусилля вчених будуть направлені на оптимізацію роботи пристрою і перевірку його використання на великих клінічних випробуваннях.
Як у випадку з 60-річним чоловіком з Вісконсіна, який щомісяця протягом трьох років страждав від рясного потовиділення.
Як повідомляв портал "Знай.uа", фізичні вправи перед хірургічною операцією захищають м'язи і нерви від пошкоджень, викликаних відновленням кровотоку.
Також "Знай.uа" писав, що медитація допомагає впоратися з посттравматичним стресовим розладом.