Генетично модифіковані організми будуть використовувати в якості засобу лікування захворювань печінки і кишечника, викликаних отруєнням аміаку.
Дослідники протестували новаторську методику, виростивши штам бактерій, що виводить надлишок отруйної речовини з організму, повідомляє Daily Mail.
За словами розробників, у мишей, які приймали пероральну дозу SYNB1020, рівень аміаку в крові був нижче, ніж у родичів з контрольної групи.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Невелике дослідження на людях показало, що бактерії безпечні та ефективні для прийому.
Бактерії містяться в спеціальній капсулі. За словами вчених, вони використовували "інструменти і принципи синтетичної біології для створення штаму непатогенних бактерій (E. coli Nissle) для виконання певних функцій, втрачених або пошкоджених в результаті хвороби".
Штам під назвою SYNB1020 розробили для реагування на низький вміст кисню в товстому кишечнику з метою перетворення аміаку в аргінін.
Крім того, штучні біотичні препарати розроблені таким чином, щоб самі по собі не могли колонізувати шлунково-кишковий тракт організму.
За міркувань безпеки генетичний код мікроорганізмів налаштували на безпліддя.
Вчені Synlogic вважають, що їх поточна робота по виробництву і розробці рецептур допоможе розширити і сформулювати синтетичні біотичні препарати для задоволення численних потреб ринку живих лікарських засобів.
Нагадаємо, трансплантація кишкових мікробів виявилася ефективним засобом проти алергії на коров'яче молоко.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в ірландських грунтах знайшли невідомий раніше штам бактерій, який ефективний проти чотирьох з шести головних супербактерій, стійких до антибіотиків.
Також "Знай.uа" писав, що медики знайшли новий спосіб здолати "стійких" бактерій.