Китайські вчені зафіксували новий небезпечний різновид вірусу у печенці криланів (кажани).
Свою назву Менгла отримав від провінції, в якому його виявили, повідомляє Conversation.
Китайські вчені виявили антитіла декількох філовірусів у кажанів роду Rousettus і Eonycteris і представили докази того, що раніше ця інфекція залишалася невідомою. Ці ж вчені розширили свої дослідження, вивчивши генетику вірусу кажанів Rousettus з округу Менгла.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Дослідники проаналізували вірус Менгли і виявили генетичну схожість на 32 - 54 %. Нове покоління отримало назву Dianlovirus і входить в групу філовірусних вірусів.
Геном вірусу Менгла вказує на те, що він несе на своїй поверхні протеїн, який схожий на інші філовіруси, здатні інфікувати ссавців.
Дослідники виявили, що патоген використовує той же рецептор NPC1, що й інші філовіруси, для проникнення та зараження клітин. Відкриття дозволяє припустити, що патоген здатний інфікувати людей, мавп, собак, хом'яків і кажанів. Однак це твердження потребує подальших досліджень.
За останнє десятиліття з'явилися різні нові віруси кажанів, що підкреслює необхідність постійного вивчення різноманітності виникають патогенів та їх потенційної можливості викликати інфекцію у людини та інших тварин.
Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені знайшли спосіб зменшити чисельність шкідливих комарів, які переносять малярію і жовту лихоманку.
Також "Знай.uа" писав, що вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.