Вагінальне кільце, яке захистить жінок від вірусу простого герпесу другого типу (HSV-2) та ВІЛ, проходить випробування в рамках нового дослідження Національного інституту охорони здоров'я США.
Інноваційний засіб контрацепції містить антиретровірусні ліки під назвою тенофовір, повідомляє Medical Xpress.
Тенофовірове кільце ж, за словами медиків, дозволяє позбутися суворого прийому медикаментозних препаратів протягом 90 днів.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Слід зазначити, що вагінальне кільце такого роду — це не перший препарат для профілактики ВІЛ на основі тенофовіру. Вагінальний гель, розроблений компанією CONRAD, пройшов великі випробування, які довели його безпеку.
Цікаво, що під час тестування тенофовіру дослідники несподівано дізналися, що препарат також діє проти HSV-2.
У майбутніх дослідженнях засоби контрацепції візьмуть участь 48 жінок, які не страждають від ВІЛ. Учасників розділять на дві групи і будуть спостерігати за ефективністю роботи кільця на протязі близько трьох місяців.
Більш того, лабораторні аналізи дозволять визначити, скільки активного препарату міститься у піхві, крові і в інших частинах тіла. Учасникам будуть поставлені питання про те, як вони користуються кільцем, що їм подобається або не подобається в ньому і як впливає його використання на секс. Очікується, що це дослідження займе близько року, а результати будуть опубліковані в 2020 році.
Кільце виготовлено із гнучкого матеріалу і містить 1,4 г тенофовіру. Щодня випускається близько 10 мг препарату.
Слід зазначити, що в даний час не існує біомедичного методу профілактики HSV-2. Інфекція HSV-2 також підвищує ризик зараження ВІЛ, особливо серед жінок.
Як повідомляв портал "Знай.uа", комбіновані протизаплідні засоби зменшують імовірність розвитку раку яичников серед молодих жінок.
Також "Знай.uа" писав, що постійний стрес на роботі зменшує вірогідність завагітніти у жінок на 25 %.