Фізичні вправи перед хірургічною операцією захищають м'язи і нерви від пошкоджень, викликаних відновленням кровотоку.

Нові дослідження Медичної школи Університету Вірджинії продемонструвало ще одну корисну властивість спортивних вправ в експериментах на гризунах, повідомляє Journal of Applied Physiology.

[quote author=""]"Миші, які "тренувалися", видужували набагато швидше, про що свідчать менше пошкодження нервів і м'язів і зниження

У рамках дослідження професор Янь і його команда використовували "репортерный ген", щоб оцінити вплив травм на м'язи і нерви. Ген дозволив виміряти кількість "окислювального стресу" мітохондрій при відновленні кровотоку.

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

Команда вчених виявила, що вправи очевидно зменшують пошкодження м'язів і нервів, але не впливають на рівень окисного стресу.

Хоча сам механізм захисту ще не вивчений, попередні дослідження Янь пролили світло на те, що відбувається з м'язовими клітинами, коли відновлюється кровообіг.

"Ми знайшли структуру, де нерв фізично пов'язаний з м'язами, щоб контролювати їх скорочення, — пояснює професор Янь.

Тепер вчені працюють над створенням препарату, який запобіжить пошкодженню нервів, викликане відновленням кровотоку і прискорить одужання пацієнтів.

Потрібно проробити величезну роботу, перш ніж такий препарат можна буде виписувати людині. Професор Янь вважає, що ліки можна буде використовувати у військових діях.

"На полі бою досить накласти пов'язку, щоб заблокувати кровотеча. Але в якийсь момент необхідно відновити кровообіг, і наш підхід дозволяє зменшити супутній збиток", — резюмує професор Янь.

Нагадаємо, регулярні вправи знижують тиск при гіпертонії настільки ж эффективо, наскільки і відповідні препарати.

Як повідомляв портал "Знай.uа" фізична активність покращує когнітивні функції мозку людини.

Також "Знай.uа" писав, дослідники з Лейпцігського університету в Німеччині визначили типи фізичних вправ, які уповільнюють процеси біологічного старіння.