Продукти з високим вмістом клітковини допомагають запобігти розвитку хвороб серця, онкологічних захворювань та діабету.

Згідно з дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров'я, люди, які вживають багато харчових волокон, схильні набагато меншому ризику розвитку вищевказаних захворювань, пише Daily Mail.

Зокрема, команда вчених виявила, що загальна смертність і захворюваність знизилася на 27 %. Крім того, харчові волокна захищають від інсульту та онкології молочної залози.

На підставі цього, як вважають експерти, денна норма харчових волокон повинна становити близько 30 грамм.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

Харчові волокна або клітковина — це неперетравлювана частина рослинної їжі, яка міститься в овочах, фруктах, зернових і бобових. Найбільш багаті джерела: цільнозернові злаки і крупи, а також ягоди, груші, апельсини, брокколі і кукурудза.

Клітковина прискорює проходження їжі через товсту кишку, виступаючи в якості профілактики запорів і раку товстої кишки. Волокно вівса також допомагає знизити рівень холестерину, знижуючи ризик серцевих захворювань та інсульту.

Крім того, волокно зберігає свою структуру в кишечнику і тому вгамовує почуття голоду на тривалий час.

Одна з теорій полягає в тому, що пропіонат може грати певну роль в боротьбі з голодом, тимчасово перервати його. В майбутньому для підтримки здорової ваги вчені пропонують використовувати додаткову версію ефіру інулін-пропіонат.

Волокно також виступає в якості джерела їжі для корисних бактерій, що мешкають у нашому кишечнику. Вони споживають клітковину і виробляють побічні продукти, звані метаболітами, які благотворно впливають на серце і мозок.

Нагадаємо, дієтологи назвали денну норму харчових волокон для дітей.

Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені виявили перші докази того, що бактерії з кишечнику мешкають в людському мозку.

Також "Знай.uа" писав, що вживання харчових волокон дозволяє зменшити ймовірність розвитку запальних процесів в організмі.