Уролітін А, що міститься в гранаті, зменшує запальні процеси кишечнику.

Дослідники з Університету Луїсвілля у Кентуккі визначили природне з'єднання, яке надає протизапальний ефект, повідомляє журнал Nature Communications.

Уролітін А (UroA) — метаболіт, що утворюється в результаті взаємодії кишкових бактерій і деяких поліфенолів, що зустрічаються в гранатах і ягодах.

Зокрема, кислоти взаємодіють зі штамом Bifidobacterium pseudocatenulatum, вивільняючи тим самим UroA.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні 25 травня: хто зіткнеться з обманом, а хто – отримає шанс на прорив

ПриватБанк попередив про нові обмеження: що зміниться з 1 червня

Мобілізація набере обертів: кому можуть анулювати бронь після 28 травня

ТЦК записують в ухилянти і подають у розшук чоловіків з відстрочкою: несподівана причина

Показати ще

У цього з'єднання існує синтетичний еквівалент, званий UAS03, який має такий же, якщо не більше сильний терапевтичний ефект у разі ІБД.

Результати останньої наукової роботи показали, що обидва варіанти з'єднання знижують запалення кишечника, впливаючи на "мости" між клітинами, що входять до складу тканини, що вистилає кишечник. Речовини UroA і UAS03 запобігають проникнення токсинів, які провокують запалення.

"Уроліты надають благотворну дію завдяки своїм протизапальним и антиоксидантним властивостям", — пояснює автор дослідження Раджбир Сінгх (Rajbir Singh).

Тим не менш, хоча дослідники заохочують споживання гранатів та інших фруктів, які можуть призвести до виділення UroA в кишечнику, це не гарантує стовідсотковий захист від запальних процесів.

Популяції бактерій, що сприяють виробленню цього метаболіту, можуть бути присутніми на різному рівні, а іноді і зовсім відсутні, кишкової мікробіоту деяких людей.

В майбутньому дослідницька група має намір провести наукову роботу, що підтверджує механізми, до яких мають доступ УроА і УАС03, а також їх захисну роль при запальних захворюваннях кишечника.

Нагадаємо, зміна пози сидіння на унітазі дозволяє позбутися від запору.

Як повідомляв портал "Знай.uа" мікроскопічні пластикові частинки можуть зустрічатися в наших фекаліях.

Також "Знай.uа" писав, що вживання харчових волокон дозволяє зменшити ймовірність розвитку запальних процесів в організмі.