Панічний розлад — це психічне захворювання, для якого характерні раптові спалахи страху і тривоги, іменовані панічними нападами.
Деякі скаржаться на те, що під час панічних атак сходять з розуму або відчувають немов вмирають, повідомляє Health.


Що це таке?
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати
Травневий сюрприз: зима вирішила повернутися в Україну, прогноз погоди на кінець весни та літо
Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК
Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року
Згідно з Діагностичним і статистичним посібником з психічних розладів, висновок про панічний розлаі видається пацієнту, якщо у нього повторюються напади паніки (два або більше разів), які постійно супроводжує почуття занепокоєння через атаки у майбутньому. Більше того, спостерігається значні зміни у поведінці.
Симптоми панічного розладу
Панічні атаки, як правило, не пов'язані з вживанням психоактивних речовин, станом здоров'я або яким-небудь іншим психічним розладом.
Напади супроводжуються безліччю симптомів: прискорене серцебиття, пітливість, тремтіння, задишка, відчуття задухи, запаморочення, біль у грудях, нудота, відчуття відстороненості, страх втратити контроль, оніміння, озноб, припливи жару, а також страх смерті.
У деяких людей з панічним розладом також розвивається агорафобія-страх перед ситуаціями або місцями, які можуть змусити їх відчувати себе в пастці і безпорадними. Такі люди бояться застрягти в натовпі або в замкнутому просторі.
Причини
Ніхто точно не знає, що провокує панічний розлад. Іноді панічні атаки можуть мати соціальну природу — хтось у родині страждав від нападів.
Дослідження також вказують на можливий зв'язок зі структурою мозку і біологією. Можливо, деякі люди неправильно тлумачать нешкідливі тілесні відчуття. Певну роль можуть зіграти екологічні фактори та унікальні реакції людей на стрес.
Лікування
Складається з психотерапії із застосуванням або без застосування медикаментів.
Певний вид психотерапії, званий когнітивно-поведінкової, розглядається в якості основного лікування панічних розладів.
Для лікування панічних розладів часто використовуються антидепресанти: SSRI і SNRI.
Крім цього, правильний режим сну, здорове харчування, фізичні вправи і регулярне спілкування з близькими друзями допоможуть контролювати панічні напади.
Як повідомляв портал "Знай.uа" колір ваших очей може відбитися на настрої в зимовий час.
Також "Знай.uа" писав, що електростимуляція певної області мозку допомагає в лікуванні депресії.