Медикаментозні засоби від високого кров'яного тиску покращують симптоми у людей з шизофренією, биполярним розладом або іншими психозами.
Міжнародна група дослідників з Каролінгського інституту і Університету Гонконгу проаналізували дані 142 691 пацієнтів, які страждають від різних психічних рассройств і виявили незвичайну закономірність, повідомляє JAMA Psychiatry.
Дослідники проаналізували медичні записи пацієнтів, у яких спостерігалися випадки аутоагресії і психіатричної госпіталізації. Медики оцінили, чи мали місце ці випадки під час прийому пацієнтами призначених ліків.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Дослідження показало, що вплив кожного з досліджуваних препаратів було пов'язано зі зниженням рівня психіатричної госпіталізації.
"Такі ліки, як статини, вже давно визнані потенційно придатними для повторного застосування в цілях лікування цих розладів", — заявляє провідний автор дослідження Джозеф Хейз (Joseph Hayes).
За словами вчених, їх наукова робота вперше використала великі масиви даних про населення для порівняння схильності пацієнтів впливу цих широко використовуваних ліків і потенційного впливу на людей з серйозними психічними захворюваннями.
Відомо, що всі досліджені препарати впливають на центральну нервову систему, однак механізм дії не зовсім зрозумілий, і дослідники вважають, що більш чітке розуміння цього може привести до розробки нових препаратів для лечених психічних розладів.
Вивчений вплив препаратів на пацієнтів не залежав від того, чи приймали пацієнти препарати, спрямовані на лікування психічних розладів.
Нагадаємо, вчені розробили додаток, який вміє передбачати суїцидальні настрої.
Як повідомляв портал "Знай.uа", колір ваших очей може відбитися на настрої в зимовий час.
Також "Знай.uа" писав, що електростимуляція певної області мозку допомагає в лікуванні депресії.