Дослідники з Нідерландського інституту неврології класифікували п'ять типів безсоння.
За допомогою тисячі добровольців доктор Теса Бланкен (Tessa Blanken) і її колеги виявили, що захворювання, яке пов'язане з порушенням сну, має більш складну структуру, повідомляє The Lancet Psychiatry.
"Хоча ми завжди вважали безсоння одним розладом, насправді вона являє собою п'ять різних станів. Основоположні механізми мозку можуть бути зовсім іншими. Для порівняння, ми досягли значних успіхів у лікуванні недоумства, як тільки зрозуміли, що воно ділиться на різні види: деменція, хвороба Альцгеймера, судинна деменція та лобово-скронева деменція", — пояснює доктор Бланкен.
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Бланкен і її колеги оцінили десятки анкет за особистісними характеристиками, які, як відомо, кореняться в структурі і функціонуванні мозку.
Всі п'ять видів безсоння мали загальні симптоми: проблеми з засинанням або раннє ранкове пробудження.
Підтипи безсоння можна виявити, вивчивши набір ознак. Тип 1 має високі оцінки за багатьма тривожними ознаками: невротизм і почуття пригніченості або стресу. Типи 2 і 3 відчували менше страждань і відрізнялися високою та низькою чутливістю до винагороди. Типи 4 і 5 відчували ще менше стресу і відрізнялися реакцією сну на стресові ситуації. Вони викликали важке і тривале безсоння у типі 4, в той час, як не вплинули на сон типу 5.
Через п'ять років у добровольців знову виміряли показники сну. Тип безсоння залишався колишнім. Дійсно, типи розрізняються в їх реакції ЕЕГ на різні стимули.
В даний час психологи приступили до проведення дослідження з профілактики депресії у людей з безсонням, що піддаються найбільшому ризику.
Нагадаємо, безсоння не призводить до передчасної смерті, як вважалося раніше, і ось чому.
Як повідомляв портал "Знай.uа" дослідник в області сну Пол Келлі (Paul Kelley) пропонує перенести початок робочого дня на 10 ранку.
Також "Знай.uа" писав, що ранні пробудження оздоровлюють і роблять людей щасливішими.