Група нейрологів і біоінженерів розробила крихітне пристрій, який допоможе людям з проблемним сечовим міхуром обійтися без медикаментів або електронних стимуляторів.
Зокрема, гаджет фіксує підвищену активність сечового міхура, а потім використовує світло від крихітних, біoінтегрованих світлодіодів для придушення прагнення до сечовипускання, повідомляє Medical Xpress.
У міру заповнення і спорожнення сечового міхура стрічка розширюється і стискається. Дослідники також вводять опсини в бульбашки тварин.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Ці білки переносяться вірусом, який зв'язується з нервовими клітинами міхура, роблячи ці клітини чутливими до світловим сигналами, що дозволяє дослідникам використовувати оптогенетику для активації клітин.
Крім того, вчені можуть зчитувати інформацію в режимі реального часу і, використовуючи простий алгоритм, визначати, коли сечовий міхур спустошений і заповнений, а також коли спорожнення сечового міхура відбувається дуже часто.
Тоді зовнішнє пристрій посилає сигнал, який активує мікрохвильові світлодіоди, які світять на сенсорні нейрони в сечовому міхурі. Це знижує активність сенсорних нейронів і відновлює нормальну роботу сечового міхура.
Вчені також вважають, що аналогічну методику можна використовувати і на інших частинах тіла: при лікуванні хронічного болю, при використанні світла для стимуляції клітин підшлункової залози до виділення інсуліну.
Як повідомляв портал "Знай.uа" британські вчені подарували нову надію людям з агресивним типом раку молочної залози.
Також "Знай.uа" писав, що ін'єкції етанолу через пряму кишку зменшують простатуна третину і знімають тиск на сечовий міхур і пеніс.