Американські вчені розробили новий метод боротьби з резистентними золотистими стафілококами (MRSA).
Дослідницька група з Колумбійського університету, вперше виявила динаміку поширення спалахів інфекції і продемонстрували ефективний спосіб запобігання розповсюдження, повідомляє журнал eLife.
Вчені задіяли статистичні методи, використовувані при прогнозуванні погоди, щоб виявити дві взаємопов'язані динаміки в індивідуальному масштабі: передачу інфекції в лікарнях та інфекції, передані всередині спільнот.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Інформація про те, коли і де пацієнти були прийняті і виписані і кому був поставлений діагноз MRSA, використовувалася для виявлення групи "невидимих колонізаторів" — людей, що заражені інфекцією, але не знають про це.
Модельно-інтерференційна система оцінювала до 400 безсимптомних випадків MRSA і до 61% випадків інфекції, діагностованих в лікарняних умовах, які були принесені з місцевих спільнот.
Новий метод моделювання MRSA не тільки виявляє приховану динаміку передачі інфекції, але і розраховує шанси кожного пацієнта заразитися.
Дослідники перевірили цю ймовірність за допомогою моделювання втручання, що забезпечує лікування пацієнтів з високим ризиком.
Вони прийшли до висновку, що цілеспрямоване втручання більш ефективно для боротьби зі спалахом захворювання, ніж нинішня практика, яка включає лікування пацієнтів, які провели найбільше часу в лікарні, або лікування пацієнтів з найбільшим числом контактів в лікарні, або використання відстеження контактів для лікування тих пацієнтів, які зазнали впливу тесту на інфекцію, що дає позитивний результат.
Дослідники планують застосувати свою систему до інших стійким до протимікробних мікроорганізмів патогенів.
Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.
Також "Знай.uа" писав, що медики знайшли новий спосіб здолати "стійких" бактерій.