Стовбурові клітини можуть бути використані в якості нового засобу лікування болю в попереку.
Дослідники з клініки Клівленда тестують вакцину на основі камбіальних клітин, яка дозволить відновити пошкоджені диски хребта, зменшити запалення і біль, повідомляє Daily Mail.
Випробування інноваційної щеплення на добровольцях зараз проводяться в одній з лікарень штату Огайо. Участь у них погодилися прийняти 24 людини.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Медики обрали стовбурові клітини, так як вони вміють розвиваються у зрілі клітини, складові органи і тканини дорослого організму: клітини крові, кістки, хрящі, жири, кровоносні судини або серцевий м'яз.
Існує два типи стовбурових клітин: гемопоетичні, які стають клітинами кісткового мозку і крові, і мезенхімальні, які стають твердими органами і тканинами.
У новому методі лікування використовуються мезенхімальні клітини. Вчені отримують стовбурові клітини з кісткового мозку пацієнтів і вводять їх між пошкодженими дисками.
Дослідники вважають, що клітини зміцнять диск за рахунок збільшення вмісту води, поліпшення амортизації між хребцями і зменшення запалення і болю.
Слід зазначити, що хребет складається з 26 хребців, які пом'якшуються невеликими дисками, виготовленими з желеподібних речовин.
Старіння, генетика або травми можуть пошкодити диски, знижуючи їх здатність діяти в якості подушки між хребцями.
Також диски з часом втрачають вологу. Хребці зближуються, знижуючи здатність дисків поглинати ударні навантаження. Відсутність кровопостачання означає, що пошкоджені диски не відновлюються самі по собі.
В даний час дослідники вивчають можливість усунення першопричини захворювання за допомогою стовбурових клітин, які, як вважається, мають протизапальну дію і стимулюють ріст нових тканин.
Як повідомляв портал "Знай.uа" британські дослідники успішно протестували пристрій штучної підшлункової залози.
Також "Знай.uа" писав, команда дослідників з Університету штату Делавер запропонувала нову методику в лікуванні захворювань крові.