Кембриджські вчені розробили тривимірну модель раку у віртуальній реальності, що дозволило буквально інакше поглянути на це небезпечне захворювання.
За словами дослідників, зразок пухлини, взятий у пацієнта, можна детально вивчити під будь-яким кутом, з нанесенням на карту кожної окремої клітини, повідомляє BBC.
Експериментальний проект реалізовано у рамках міжнародної дослідницької програми.
В його рамках дослідники провели біопсію тканин молочної залози товщиною 1 мм, що містить близько 100 000 клітин.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Крихітні шматочки тканин розрізали, відсканували, а потім пофарбували маркерами, щоб підкреслити їх молекулярний склад і характеристики ДНК. Потім тривимірну пухлину відтворили у віртуальній реальності.
За словами вчених, така методика дозволяє обстежити пухлини пацієнтів з будь-якого ракурсу.
"Ніхто раніше не вивчав географію пухлини на такому рівні деталізації; це новий погляд на рак", — вважає директор Кембриджського інституту онкологічних досліджень Великобританії Грег Хэннон (Greg Hannon)
Хоча зразок людської тканини був розміром з шпильку, за допомогою віртуальної реальності дослідники зуміли збільшити її до декількох метрів в поперечному напрямку.
Медики детально вивчили отриману модель і виявили, що деякі клітини відсторонилися.
"Возможно саме в цей момент рак поширився на навколишні тканини і став дуже небезпечним при дослідженні пухлини. 3D-режим дозволяє нам зберегти цей момент", — пояснює інший автор дослідження Карен Вусден (Karen Vousden).
За словами вчених, розуміння того, як ракові клітини взаємодіють одна з одною і зі здоровими тканинами, має вирішальне значення для розробки нових методів лікування.
Як повідомляв портал "Знай.uа" масштабний огляд 39 досліджень показав, що люди, які живуть в сільській місцевості, рідше виліковуються раку.
Також "Знай.uа" писав, що новий аналіз крові дозволить діагностувати рак всього за десять хвилин.