Мікробіологи з Левенского католицького університету розробили нову вакцину проти вірусу Зіка.
За словами вчених, вакцина повинна запобігти виникненню мікроцефалії та інших серйозних захворювань у ненароджених дітей, повідомляє Medical Xpress.
Проте, коли вагітна жінка заражається вірусом, то це може зашкодити розвиткові мозку у плода. Інфекція може привести не тільки до мікроцефалії, але також і до психічних і інших серйозних проблем зі здоров'ям.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Вірус зустрічається у всіх регіонах світу, де мешкають тигрові комарі. У будь-який час може статися новий спалах. Тому вчені всього світу шукають ефективну вакцину.
Команда бельгійських дослідників розробили таку вакцину. Вони використовували вакцину проти жовтої лихоманки. Вірус жовтої лихоманки тісно пов'язаний з вірусом Зіка і передається одним і тим же комаром. Вакцина безпечна і забезпечує довічну захист.
Дослідники замінили частину генетичної інформації вакцини від жовтої лихоманки на відповідний код вірусу Зіку. Для створення вакцини вчені використовували нову технологію, яка дозволяє виробляти вакцину не в запліднених курячих яйцях, а у ферментери.
Ще одною важливою перевагою вакцини є те, що вона залишається стабільною навіть при високих температурах. Це має величезне значення для вакцини, яка також призначена для використання в самих віддалених куточках тропічних і субтропічних районів.
Дослідники мають намір продовжити розробку щеплення, яке може бути використано для швидкої і ефективної вакцинації населення у разі нового спалаху вірусу Зіку.
Як повідомляв портал "Знай.uа", китайські вчені виявили, що вакцина проти вірусу Зіку дозволяє вилікувати важку форму раку мозку — глиобластому.
Також "Знай.uа" писав, що "зомби-клетки" можуть призвести до розвитку хвороби Альцгеймера.