Біль в попереку може призвести до передчасної смерті.
До такого висновку прийшли дослідники з Бостонського університету після того, як спостерігали за показниками здоров'я 8000 літніх жінок протягом 14 років, пише журнал The Medical News Today.
У числі факторів ризику, що провокують болючі відчуття в спині: сидячий спосіб життя, ожиріння і вік.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
За даними Національного інституту неврологічних розладів і інсультів, близько 80 % дорослих відчувають біль в спині хоча б раз у житті.
Буває гостра і хронічна біль. Гостра триває від кількох днів до кількох тижнів, і зазвичай проходить сама по собі. Приблизно у 20 % людей з гострими болями в попереку проявляється хронічна.
"Наше дослідження можна назвати першим, якому зіставило інвалідність і вимірювання болю в спині", — говорить провідний автор дослідження Ерік Росін (Eric Roseen).
На початку дослідження вчені зібрали показники болів в спині у добровольців. Вони попросили учасниць описати свої щоденні звички. Багато хто з жінок відчували проблеми з ходьбою, приготуванням їжі та повторюваними руху. Вчені збирали дані кожні два роки протягом 14 років.
Понад 50% учасниць померли в наступний період. Близько 65 % з них щодня страждали від хронічного болю у спині, порівняно з 54 % жінок без болю в спині.
"Нездатність виконувати або уникати щоденні дії може призвести до набору ваги, розвитку або прогресування інших хронічних захворювань і, в кінцевому рахунку, до більш ранньої смерті", — говорить доктор Росін.
Як повідомляв портал "Знай.uа" біологи розкрили таємницю хронічної втоми.
Також "Знай.uа" писав, медики виявили закономірність між віддаленою роботою та розвитком безсоння.