Порушення менструального циклу не тільки натякають на вагітність, але і можуть сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров'ям, включаючи стан, який називається синдромом полікістозних яєчників.
За даними експертів, близько 10% жінок у віці від 15 до 44 років страждають від цього захворювання, повідомляє Health.
Полікістоз може привести до труднощів при вагітності, до інсулінорезистентності, цукрового діабету і серцево-судинних захворювань, а також підвищити ризик захворювання на рак.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Що провокує синдром полікістозу яєчників?
У більшості жінок синдром виникає в результаті високого рівня тестостерону і інсуліну. На жаль, дослідники досі не встановили справжні причини полікістозу. В даний момент медики вважають, що захворювання виникає в результаті генетичних і екологічних факторів.
Вищевказаний діагноз ставиться жінкам, якщо у них є принаймні два основних симптома захворювання: порушений цикл менструації, високий рівень андрогенів або наявність кісти в яєчниках.
Для постановки діагнозу лікарі проводять ультразвукове дослідження яєчників на наявність кіст, а також аналіз крові для перевірки рівня гормонів.
Як вилікувати синдром полікістозу яєчників?
Деякі дослідження показують, що дієти з низьким вмістом цукру і молока зменшують запалення і інсулінорезистентність при полікістозі.
Протизаплідні таблетки також вважаються ще одним варіантом лікування, так як допомагають запобігти розвитку нових кіст і контролюють овуляцію, даючи час для розкладання кісти і повернення до нормального життя.
Інші варіанти ліків для жінок можуть включати спиронолактон (знижує рівень андрогену у жінок і може допомогти з акне або небажаним ростом волосся) і метформін (регулює рівень інсуліну і допомагає запобігти діабету).
Якщо жінки спостерігають порушення циклу менструації протягом декількох місяців, а тести на вагітність показують негативний результат, то слід звернутися до лікаря.
Кровотеча на протязі 10 днів поспіль або симптоми анемії під час циклу (запаморочення або хронічна втома) також можуть натякати на розвиток синдрому полікістозу яєчників.
Як повідомляв портал "Знай.ua", два в години день - оптимальний час користування пристроєм для дітей. Заявляють американські вчені після обстеження 4500 дітей у віці від 8 до 11 років.
Також "Знай.ua" писав, про п'ять найпоширеніших жіночих хвороб.