Пробіотик Lactobacillus rhamnosus, якщо його приймати на пізній стадії вагітності та під час годування груддю, а потім давати його немовлятам з народження до дворічного віку, удвічі знижує швидкість розвитку екземи у дітей.
Корисні бактерії також забезпечують захист від астми, сінної лихоманки і алергії у малюків, повідомляє журнал Pediatric Allergy and Immunology.
Тривала наукова робота почалася у 2004 році. Участь у ній взяли 474 вагітні жінки з Веллінгтона і Окленда. Добровольців випадковим чином розподілили в одну з трьох груп, які отримували або один з двох пробіотиків, або плацебо.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
"Ми попросили жінок приймати один з двох пробіотиків або плацебо самостійно до закінчення вагітності, а також щодня давати його своїм немовлятам протягом двох років", — розповів автор дослідження Крейн.
Лікарі продовжували спостерігати за показниками здоров'я малюків у віці двох, чотирьох, шести і одинадцяти років.
"До двох років у дітей, які отримували пробіотик Lactobacillus rhamnosus (HN001), екзема зменшилася на 50 % у порівнянні з дітьми, які отримували плацебо. Інший пробіотик, кефірний молочний грип (HN019), не чинив ніякого ефекту порівняно з плацебо, — говорить професор Крейн.
За словами дослідників, поки що невідомо, чому пробіотики знижують частоту виникнення екземи та інших алергій. Однак наукова робота показала, що вони можуть вплинути на розвиток імунної системи і/або змінити гени, які впливають на бар'єрну функцію шкіри.
Як повідомляв портал "Знай.uа", медики перерахували шість причин страшної інфекції ніг.
Також "Знай.uа" писав чому ми чухаємося.