Складання правильного раціону харчування для дітей — завдання не з легких.
Навіть у розвинених країнах велика частина малюків не отримують достатньої кількості вітамінів і мінералів, повідомляє Conversation.
Рекомендації по здоровому харчуванню для дорослих, заохочують людей є менше жиру і більше клітковини, абсолютно недоречні для дітей до двох років.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Протягом перших шести місяців немовлята можуть отримувати всі необхідні поживні речовини з грудного молока або дитячого харчування.
Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує годувати їх виключно грудьми. Але після цього періоду немовлят необхідно починати приручати до звичайного харчування.
Раціон харчування повинен містити джерела білка і жиру, змішані з овочами, фруктами та зерновими, та не надто багато клітковини.
В дієті має бути якомога менше продуктів з високим ступенем переробки та солі. Цукор може бути корисний для задоволення енергетичних потреб, але повинен входити до складу продуктів, що містять багато інших поживних речовин.
Джерело білків
Серед обивателів існує думка, що веганам і вегетаріанцям в раціоні не вистачає білка. Проте приблизно половина білка, споживаного людьми в розвинених країнах, міститься в рослинах.
Правда, рослини (крім насіння) складаються переважно з вуглеводів і (крім сої) містять меншу кількість незамінних амінокислот, що складають білки. У той час як продукти тваринного походження (і соя) містять велику кількість цих амінокислот у невеликій кількості їжі.
Тим не менше це лише означає, що рослинна дієта повинна містити суміш джерел білка. Наприклад, тости з запечених бобів, горошок і рис.
Вітаміни і мінерали
Ще однією проблемою рослинного раціону харчування є отримання достатньої кількості певних вітамінів і мінералів, таких як залізо, кальцій, йод, цинк і вітаміни В12 і D.
Але оскільки ці вітаміни і мінерали містяться в молочних продуктах та яйцях, різноманітна вегетаріанська дієта, що включає ці продукти, навряд чи нашкодить, якщо у дитини хороший апетит.
Анемія, викликана недоліком заліза, є найбільш поширеним дефіцитом поживних речовин у всьому світі, і діти у віці до п'яти років найбільш уразливі до неї. Проте малюки-вегани можуть їсти страви з сочевиці, темно-зелених овочів (броколі), злакових продуктів або пити сухе молоко.
Відмова від вживання в їжу молочних продуктів або яєць позбавляє немовлят і діток важливих джерел мінералів. Вегетаріанська дієта також містить менше жирів (важливе джерело енергії для невеликого зростаючого організму).
Єдиним надійним джерелом вітаміну В12 для веганів вважаються збагачені продукти харчування або харчові добавки. Нестача ж цього компоненту може призвести до пошкодження нервів.
Йод також важкодоступний, але життєво важливий для психічного розвитку. Ви можете купити йодовану сіль, але вона не підходить для немовлят.
Морські водорості дозволяють заповнити нестачу йоду.
Висновки:
У вчених поки немає достатніх доказів того, як нинішні вегетаріанські практики впливають на здоров'я немовлят.
Однак, якщо батьки мають розумне ставлення до веганскьої дієти, то немає причин, чому дитина не може в значній мірі дотримуватися різноманітною, в основному вегетаріанської дієти.
Нагадаємо сім порад для тих, хто хоче стати веганом.
Як повідомляв портал "Знай.uа" британські дієтологи поставили під сумнів корисністю йогуртів.
Також "Знай.uа" писав про 7 простих способів зміцнити кістки.