Дефіцит вітаміну D в організмі збільшує ймовірність розвитку шизофренії.
Дослідження, яке провели співробітники Орхуського університету в Данії і Університету Квінсленда в Брісбені, показало, що новонароджені з низьким рівнем вітаміну більшою мірою схильні до ризику розвитку психічних розладів у дорослому житті, повідомляє Scietific Reports.
Професор Джон МакГрат (John McGrath) і його колеги порівняли зразки немовлят із зразками людей, які не страждають на шизофренію, які народилися в ті ж роки.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Група виявила, що ризик розвитку шизофренії у дітей, народжених з дефіцитом вітаміну D, був на 44 % вище в більш пізньому віці. Крім того, на думку авторів, цей дефіцит у новонароджених може становити близько 8 % всіх діагнозів шизофренії в Данії.
"Ми припустили, що низький рівень вітаміну D у вагітних жінок пов'язаний з відсутністю сонячного світла в зимові місяці, таким чином ми встановили зв'язок між дефіцитом і ризиком шизофренії, — заявляє автор дослідження Джон МакГрат.
За його словами, профілактика дефіциту вітаміну D у вагітних жінок може також запобігти розвиток психічного розладу у дітей у більш пізньому віці.
"Наступним кроком є проведення рандомізованих клінічних випробувань у вагітних жінок з дефіцитом вітаміну D, щоб встановити впливу на розвиток мозку дитини і ризику розвитку нервових захворювань", — резюмує професор МакГрат.
Нагадаємо, про сім ознак шизофреніі.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідники виявили ген, який може бути пов'язаний з розвитком шизофренії і розладами аутичного спектру.
Також "Знай.uа" писав, що медики збираються використовувати кетамін в експериментальному лікування депресії.