Якщо підйом по чотирьох сходових прольотах становить для вас проблему, то, можливо, настав час навідатися до кардіолога.
До такого висновку прийшли дослідники з Університетської лікарні Коруньї в Галісії після того, як проаналізували дані 13 000 людей, які страждали від ішемічної хвороби серця, повідомляє Daily Mail.
В цей час піддослідні були підключені до ехокардіограми, яка використовує звукові хвилі для створення зображень серця.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Енергію учасників вимірювали в метаболічних еквівалентах навантаження (МЕТ). Звичайне сидяче положення становить один МЕТ. Активна ходьба становить від трьох до шести одиниць, а активні види діяльності (біг підтюпцем або футбол) — вище шести MET.
Учасники розділили на дві групи, в залежності від їх функціональних можливостей.
За п'ятирічний період спостереження 1253 учасника померли від серцево-судинних захворювань, 670 — від раку і 650 — від інших причин.
Ризик смерті від серцево-судинних захворювань склав 3,2 % серед учасників з обмеженими функціональними можливостями та 1,2 % серед учасників з хорошими функціональними можливостями.
Як і очікували дослідники, дані, отримані в ході експерименту, допомогли передбачити, хто піддається ризику серцево-судинної смерті.
Для профілактики серцевих захворювань європейські медики рекомендують найпростіший вид тренувань — раз на тиждень займатися аеробними вправами протягом 150 хвилин. Ходьба по сходах також зміцнює організм: м'язи тіла, серце і спалює зайві калорії.
Як повідомляв портал "Знай.uа" фізична активність покращує когнітивні функції мозку людини.
Також "Знай.uа" писав, дослідники з Лейпцігського університету в Німеччині визначили типи фізичних вправ, які уповільнюють процеси біологічного старіння.