Медики розробили нову класифікацію пацієнтів, які страждають від хвороби Альцгеймера, яка дозволить створити персональний підхід в лікуванні слабоумства.
Команда вчених з декількох навчальних закладів проаналізувала дані 4 050 осіб, у яких спостерігалася пізня стадія деменції, і виділили шість груп в залежності від когнітивних функцій, а потім використовували генетичні дані для виявлення біологічних відмінностей між ними, повідомляє Molecular Psychiatry.


Найбільша група (39 %) набрала високі бали у всіх чотирьох областях. Наступна за величиною група (27 %) отримала помітно низькі оцінки пам'яті, ніж інші. У більш дрібних групах з мови — 13 %, з візуально-просторового функціонування — 12 %, а за виконавчими функціями — 3 %. Слід відзначити, що ще була одна група (6 %), у яких два показники були значно нижче, ніж в інших.
Підвищення пенсій на 50%: хто з українців отримуватиме більше грошей
Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу
Банк пробачив борг, а держава ні: українців змусять сплатити новий податок
Пенсіонерам виплатять винагороду за вік: скільки докинуть до пенсії
Для того, щоб створити таку класифікацію, медикам довелося вивчити п'яти досліджень і знадобилося більше двох років, щоб стандартизувати результати нейропсихологічних тестів у всіх дослідженнях для виявлення закономірностей.
Дослідники використовували генетичні дані, щоб з'ясувати, чи є ці підгрупи біологічно відмінними.
Медики виявили 33 однонуклеотидних поліморфізма (SNPs) — специфічних розташуваннь по всьому геному, де вплив генів був дуже сильним для однієї з підгруп.
Проте дослідники відзначають, що у багатьох людей з аллелем APOE хвороба Альцгеймера так і ніколи не розвивається; в інших і без цього фактора з віком проявляється деменція.
Нагадаємо, люди, які страждають від захворювань легень мають підвищений ризик розвитку слабоумства.
Як повідомляв портал "Знай.uа" насадки для душу можуть бути розсадником небезпечних мікроорганізмів — мікобактерій.
Також "Знай.uа" писал, які існують види астми.