Поштовхи дитини в животику мами свідчать про те, що кроха вивчає власне тіло і околиці.
До такого висновку прийшли вчені з університетського коледжу Лондона після того, як проаналізували мозкові хвилі 19 дводенних немовлят, деякі з яких народилися раніше покладеного терміну, пише Daily Mail.
Дослідники з'ясували, що коли новонароджені штовхаються, то активується область мозку, відповідальна за сенсорну інформацію, яка допомагає дитині "дізнатися" свого тіла. В цей час лікарі зчитували дані про мозкові хвилі за допомогою електроенцефалограми. До голови малюків прикріпили небольшин датчики, які реєструють електричні сигнали, що виробляються клітинами мозку.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Розмір мозкових хвиль був найбільшим у недоношених дітей в період останнього триместру. Через кілька тижнів медики знову провели сеанас ЕЕГ. Виявилося, що мозкові хвилі більше не пов'язані з штовханням.
Слід зазначити, що спонтанний рух і подальший зворотній зв'язок з навколишнім середовищем в ранній період розвитку необхідні для правильного картування мозку у тварин, наприклад щурів. Як показало нове дослідження, аналогічне справедливо для людей.
Дослідники вважають, що отримані результати дозволять забезпечити немовлят, народжених раніше положенноо строку, оптимальним стаціонарним середовищем, щоб вони отримували належну сенсорну інформацію.
Нагадаємо, дітки, які проводять більшу частину дня на животі, сплять міцніше.
Як повідомляв портал "Знай.uа", музика володіє снодійною дією і здатна вирішити ваші проблеми зі сном.
Також "Знай.uа" писав, ранні пробудження оздоровлюють і роблять людей щасливішими.