Антибіотики здатні збільшити тривалість життя.
До такого висновку прийшла команда дослідників з Лабораторії трансляційної медицини Університету Солфорда після того, як вивчили вплив медичних препаратів на здорові і старіючі клітини, отримані з шкіри і легені людини, повідомляє Medical Xpress.
Азитроміцин вважається антибіотиком з м'якою дією, що, як доведено, збільшує тривалість життя на кілька років у пацієнтів з діагнозом кістозний фіброз.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
"Спочатку передбачалося, що азитроміцин вбиває шкідливі бактерії у пацієнтів з цим захворюванням, але нашому дослідженню вдалося пролити світло на справжню причину", — заявляє автор дослідження Майкл Лісанті (Michael P. Lisanti).
За словами дослідників, антибіотик, найімовірніше усуває запальні фібробласти, котрі мають відношення до клітинного старіння організму. Такий препарат вважається "сенолітичним", оскільки руйнує старіючі клітини. Якщо припущення вчених підтвердяться, то, можливо, они виявили дуже недорогий і доступний метод усунення старіючих клітин, який не шкодить організму.
У рамках дослідження команда вчених виявила другий споріднений антибіотик роксітроміцин, який також ефективний для усунення старіючих клітин.
Як повідомляв портал "Знай.uа" фізична активність покращує когнітивні функції мозку людини.
Також "Знай.uа" писав чому літнім людям потрібно займатися єдиноборствами.