Американські медики працюють над створенням нового засобу контрацепції для чоловіків.
Національні институти охорони здоров'я США набирають добровольців для випробування гелю "NES/T", повідомляє Daily Mail.
У засобі міститься два гормону — прогестин і тестостерон. Гель наноситься на плечі і спину чоловіка.
Прогестин, який, до речі, зустрічається у багатьох гормональних жіночих протизаплідних засобах, природним чином блокує дію чоловічого гормону, тестостерону, утримуючи насінники від виробництва сперми.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Однак тестостерон також відіграє важливу роль в фізичних особливостях і в сексуальному потязі, тому в гелі міститься аналог гормону.
Для свого випробування дослідники сподіваються набрати 420 пар, щоб випробувати гель в якості єдиного протизаплідного засобу. Дослідження триватиме близько року.
Спершу чоловіки будуть наносити гель щодня протягом чотирьох тижнів і дванадцяти тижнів, щоб перевірити їх рівень переносимості компонентів , що містяться в гелі.
Весь цей час добровольці будуть здавати зразки сперми на перевірку активності сперматозоїдів.
Якщо за цей проміжок показники плодючості зміняться в кращу сторону, то медики будуть рекомендувати гель на рівні з іншими гормональними протизаплідними препаратами
В даний час єдиними схваленими чоловічими контрацептивами вважаються презервативи або вазектомія — хірургічна стерилізація.
Слід зазначити, що методів контрацепції для жінок набагато більше, але багато з них можуть мати серйозні побічні ефекти, наприклад екстрені протизаплідні.
"Безпечний і високоефективний метод чоловічої контрацепції дозволить задовольнити потреби суспільного здоров'я", — підсумовує дослідник Діана Бліт (Diana Blithe).
Як повідомляв портал "Знай.uа" нідерландські дослідники з Leiden University Medical Centre встановили причину постійних мігрені у чоловіків.
Також "Знай.uа" писав, що постоянный стресс на роботі зменшує вірогідність завагітніти у жінок на 25 %.