Дослідники з університету Південної Каліфорнії розробили вакцину проти поліомієліту, яка не вимагає низьких температур для збереження.
Ліки можна заморозити до стану порошку, а потім тримати при кімнатній температурі протягом чотирьох тижнів, повідомляє Science Daily.
Слід зазначити, що поліомієліт практично знищений, у 2017 році зафіксували всього 22 випадки в світі. Це інфекційне захворювання викликає довічний параліч та інвалідність в основному у маленьких дітей. Тим не менш, в країнах, де показники вакцинації низькі, маленькі діти піддаються ризику.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Найбільша проблема, яка пов'язана з повною ліквідацією, полягає у створенні термостабильної вакцини для використання в країнах, де холодильне устаткування недоступне. Повідомлялося про недавні випадки поліомієліту в Нігерії, Папуа-Новій Гвінеї, Сирії та Пакистані.
Раннє дослідники вже усували вологу з допомогою вакцин сублімаційної сушки, а потім створили термостабільні зразки проти кору, черевного тифу та менінгококової інфекції. Але вчені так тоді і не змогли створити вакцину проти поліомієліту, яка продовжує працювати після сублімаційного сушіння та регідратації.
Нагадаємо, вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.
Як повідомляв портал "Знай.uа" завдяки електричному імплантату, який стимулює нерви на спинний хорде, 29-річний чоловік з параплегією зміг знову пересуватися.
Також "Знай.uа" писав, що вживання харчових волокон дозволяє зменшити ймовірність розвитку запальних процесів в організмі.