М'язи пенсіонерів, які регулярно займаються спортом, не відрізняються від м'язів молодих людей.
До такого висновку прийшли експерти з Державного університету Болла після того, як обстежили 28 осіб старше сімдесяти років, які регулярно тренувалися починаючи з 1970-х років, повідомляє Daily Mail.
Також слід зазначити, що всі добровольці займалися звичайним бігом і легкими вправами. До того ж, за словами самих випробовуваних, тренування ними розцінювалися як звичайного хобі.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Дослідники також виявили, що 28 людей підтримували цей рівень активності протягом пятидесяти років.
Для чистоти експерименту, медики створили ще дві групи, в яку увійшли двадцятирічні добровольці і пенсіонери, котрі ведуть малорухливий спосіб життя.
Вчені проаналізували аеробні здібності учасників і виміряли кількість капілярів і ферментів у їх м'язах, високі рівні яких демонструють м'язове здоров'я.
Цікаво, що м'язи людей, які регулярно займалися тренуваннях, нічим не відрізнялися від м'язів двадцятирічних: більше капілярів і ферментів, а це означало, що вони ефективно справлялися з фізичним впливом старості.
Фактично, єдина відмінність між обома активними групами — молодими і старими — полягала в дещо зменшеному аеробному потенціалі. Однак у активних пенсіонерів цей показник був на 40 % вище.
Результати дослідження показують, що фізична активність подовжує молодість м'язів організму і допомагає запобігти передчасну смерть.
Нагадаємо, чому літнім людям потрібно займатися єдиноборствами.
Як повідомляв портал "Знай.uа" фізична активність покращує когнітивні функції мозку людини.
Також "Знай.uа" писав про чотири кращих поради по омолодженню мозку.