Сонячні опіки і зима в нашому кліматичному поясі здаються взаємовиключними речами.
Однак, деякі експерти вважають, що сонячні промені можуть становити небезпеку навіть у хмарну і холодну погоду, повідомляє Live Science.
Слід зазначити, що довгі хвилі ультрафіолетового випромінювання сонця призводять до передчасного старіння, плям на шкірі і зморшками, в той час як короткі ультрафіолетові промені — почервоніння і опіків шкіри. Отримані пошкодження, викликані УФ-випромінюванням, з часом збільшуються і можуть привести до раку шкіри.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Згідно з даними Фонду раку шкіри, сніг і лід також становлять небезпеку, так як відображають до 80 % ультрафіолетових променів, що досягають землі. Лижники і сноубордисти в категорії ризиків отримання сонячних опіків, тому що УФ-опромінення зростає на великих висотах.
Загальна кількість ультрафіолетових променів трохи зменшується взимку з-за кута нахилу Землі. Але люди, які піддаються впливу зимового сонця, все ще ризикують отримати сонячний опік.
Як правило, SPF 30 буде блокувати 97 % ультрафіолетових променів; SPF 50 блокуватиме 98 % ультрафіолетового випромінювання ; і SPF 100 блокуватиме 99 % ультрафіолетових променів.
Нагадаємо, чим може нашкодити гігієнічна помада.
Як повідомляв портал "Знай.uа" медики виявили закономірність між віддаленою роботою та розвитком безсоння.
Також "Знай.uа" писав, що всього чотири зміни в генах можуть збільшити ризик виникнення суїцидальних нахилів у людей.