Українці все активніше купують автомобілі з європейської реєстрацією. Чи є в цьому сенс? І як купити в Україні нерозмитнене авто і їздити на ньому без юридичних або якихось інших проблем?

Литовські номера: що це значить?

Литовськими номерами прозвали всі машини з європейськими номерами, що не розмитнені в Україні. Найбільше на території країни - польських, чеських, латвійських і литовських. До 2014 року кількість таких автомобілів в країні відповідала кількості нерезидентів, які і в'їжджали на таких номерах. Але чотири роки тому в Парламенті ухвалили закон, який дозволив ввозити в Україну машини з європейськими номерами транзитом на 10 днів. Це зробили для того, щоб з Європи була можливість без податків приганяти дешеві автомобілі для потреб АТУ.

Існує кілька способів купити автомобіль з європейськими номерами і без української реєстрації.

Популярні новини зараз

Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня

Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти

Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи

Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто

Показати ще

Перший і найпростіший - купити машину, яка вже знаходиться в Україні. Для цього достатньо відкрити сайт з продажу машин в Прибалтиці, вибрати модель, оплатити і забрати авто і документи на нього, як заявляють продавці.

Але ніхто не гарантує, що ці документи не підроблені. Крім того, перевірити їх справжність дуже важко, наприклад, можливо автомобільні номери знаходяться в розшуку.

Найпоширеніший спосіб, за допомогою якого купують автомобілі з Польщі та інших країн, це замовити пригін. Вартість такої послуги - приблизно від 700 євро. Велика кількість контор пропонують вибрати автомобіль, найчастіше країною-імпортером виступає Литва, і таким чином замовити.

Процес купівлі досить простий: покупець там дивиться автомобілі, (країна може бути Польща, Литва, Німеччина, Латвія та ін.), Відправляє фото і відео через інтернет. А після людина привозить машину в будь-яке місто нашої країни, наприклад, Київ. Таким чином, водій користується машиною за дорученням.

Існує ще один спосіб, який дійсно можна назвати найбільш легальним. Але і вартість його вище, ніж у попередніх (приблизно 1400 доларів). За цією схемою, покупець також вибирає автомобіль на сайтах Литви, Молдови та інших країн. Потім обраний варіант узгоджується з інтернету, а після транспорт приганяють до вашого будинку.

Такі схеми припускають, що машину ввозить дійсно іноземець, який працює на компанії, найчастіше країни Прибалтики. А покупець з України укладає з цією компанією договір про підтримку. Крім того, через рік за 100-150 доларів вони знову візьмуть машину, щоб перетнути кордон повторно. А за кермом буде той же іноземний працівник компанії ..

Обов'язкові платежі при розмитненні автомобіля:

1. Ввізне мито; Відповідно до Закону "Митний тариф України", ввізне мито становить 10% від суми митної вартості транспортного засобу. Виняток становлять автобуси з дизельними моторами об'ємом мотора понад 5 л, службовці для перевезення більше 10 осіб (20%), електромобілі (0%) і нові легкові авто з об'ємом двигуна понад 3 л (5%).

2. Акцизний збір; Для різних типів ТС налічується по-своєму і залежить від типу ТЗ, об'єму двигуна, його типу (дизельний або бензиновий) і віку автомобіля.

3. Митне оформлення.

4. ПДВ.

Як повідомляв портал "Знай.ua" електромобілі в Україні можуть подешевшати на 23%.